Mate Knežević osvojio 1. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike!

Autor: Brankica Živković, 12. 2. 2017.

U petak 10. veljače 2017. u Domu tehnike u Osijeku održalo se Županijsko natjecanje iz informatike na kojemu su uspješno sudjelovala četiri naša učenika u pratnji mentorica Marije Ivanković i Ive Peršić.

U kategoriji 5. razreda najuspješniji je bio učenik 5.b razreda naše škole Mate Knežević.

Carlo Batinić, 5.r., mentorica Iva Peršić, osvojio je 6. mjesto.

U kategoriji 6. razreda, Petar Bereš osvojio je 2. mjesto, a Vedran Kalić 6. mjesto (mentorica Marija Ivanković). Čestitamo!

Matu smo nakon natjecanja i ostvarenoga 1. mjesta upitali za dojmove.  Evo što nam je rekao skromni, samozatajni, ali izuzetno marljivi i uvijek dobro raspoloženi Mate:

"Prije samog natjecanja učenici su pogledali prezentaciju i rasporedili se u učionice. U učionicama su zajedno bili 5. i 7. razredi, a 6. razredi su u učionici bili s 8. razredima. Učenici su na računalima mogli raditi od 9 do 11 sati. Nakon što bi riješili pojedini zadatak, spremili bi ga u mapu. Nakon isteka vremena učenici su premjestili svoju mapu na USB-stick. Svaki učenik koji je završio, dobio je sendvič i sok. Nakon toga učenici su mogli otići u razgledavanje Osijeka, nešto pojesti, popiti ili ako ne žele čekati rezultate, otići kući."

Detaljne rezultate natjecanja možete pronaći na portalu Infokup.

Čestitamo Mati na ovom izuzetnom uspjehu kojim je učinio ponosnima svoj razred i svoju školu i učitelje, ali prije svega svoju obitelj i prijatelje.

Vjerujemo da ćemo o njegovim uspjesima još puno slušati u budućnosti, a o tome što ga motivira, kako uspijeva biti izvrstan u svemu što radi i još mnogo toga imat ćete prilike uskoro čitati u intervjuu koji pripremaju članovi Novinarske skupine.

« Travanj 2024 »