PŠ Markovac - Uskrsna priredba „Velkonočný zajac“

Autor: Marija Ivanković, 7. 4. 2016.

Učenici PŠ Markovac sudjelovali su na Uskrsnoj priredbi „Velkonočný zajac“ u Drvenici u Markovcu Našičkom koji je organizirao SKUU Franjo Strapač.

Prikazali su slovačke uskrsne običaje umivanja, šibanja i poliievanja te otpjevali prigodne slovačke narodne pjesme - Velkonočný pondelok i Z Vychodnej dievčatá. Elena Hlobik , učenica četvrtog razreda je pratila pjesme na bisernici a voditeljica Ana Marošević na klavijaturi.Također su recitirali uskrsne čestitke na slovačkom jeziku.

Mnogobrojnoj i vjernoj markovačkoj publici predstavile su se i sve skupine markovačkog folklora (uvježbale Tatjana Buha i Branka Baksa). Uskrsne blagdane svima su čestitali predsjednik folklora Ivan Hanižjar , predsjednica MS Branka Baksa i gradonačelnik Grada Našica Krešimir Žagar. Program vodila Tatjana Buha. Izvedena je i premijera novog plesa "Neunavny tanečnik" , a on je bio naš bivši učenik Mihovil Fedor u koreografiji Branke Baksa.

Programu su nazočili: Krešimir Žagar- gradonačelnik Grada Našica, Zlatko Dudjak -dopredsjednik VSNM OBŽ, Ana Kanđera-predsjednica VSNM Grada Našica, Mario Glavati- predsjednik VMO Markovac i Branka Baksa- tajnica Saveza Slovaka i članica Savjeta za nacionalne manjine RH te predstavnici medija Ivan Ćosić i Ninoslava Pavlus a za scenu su se pobrinuli  Branka Pisarević i Vesna Baksa.

Na kraju programa voditeljica učenika i učiteljica slovačkog jezika od organizatora je dobila uskrsni aranžman poklona kao zahvalu za suradnju i poučavanje djece slovačkim običajma. Uslijedila je poslije i večernja zakuska za sve sudionike uskrsnog programa.

Izvor: Ana Marošević

« Ožujak 2024 »