Božićna svečanost u našoj školi

Autor: Brankica Živković, 29. 12. 2015.

U srijedu 23. prosinca naša je škola zasjala u pjesmi, plesu i veselju na tradicionalnoj božićnoj svečanosti.

Priredbu su za djecu, roditelje i učitelje pripremili marljivi učenici naše škole sa svojim učiteljima, a priredbu je osmislila i koordinirala učiteljica savjetnica Vesna Kovačević-Tomić.

Voditelji priredbe bili su naši učenici 8.d razreda Emanuela Tudja i Matej Mandić.

Sve nazočne toplo je pozdravila ravnateljica Vlatka Zahirović.

U jednosatnom programu nizali su se recitali, pjesme, ples, igrokazi, sve uz pratnju Školskoga zbora pod ravnanjem učitelja glazbene kuture Dubravka Pernickoga.

Mnoštvo okupljenih roditelja, učenika i dragih gostiju uživalo je u veselju i toplom božićnom ugođaju.

Bilo je prilike kupiti prigodne božićne proizvode koje su za sve goste izradili učenici i učitelji koji djeluju u našoj Učeničkoj zadruzi "Tomislav".

Tko je sve sudjelovao u programu...

Kad pobijedi dobro (pantomima): Benjamin Lamot, Karla Mikinac, Luka Vidak i Kristina Šerbeđija – 5.d; Patricija Didović, Kiara Repka, Sara Ćupurdija, Nikola Dundović, Paula Tomljanović i Dorotea Sabljak – 5. c; Gabrijela Grgurić i Marija Bilić – 7. d; Tatjana Djedović – 6.c (Vesna Kovačević-Tomić)

Snjegović u kaputu (igrokaz) i pjesma Ide zima (zbor): Vinona Gardaš i Veronika Blažević i cijeli 2. a razred (Ljiljana Kubaša)

Igrokaz s dvjema pahuljicama: Lucija Bulut, Jelena Mataija, Dino Oross, Luka Matija Vrabac, 3. a (Snježana Mataija)