Rezultati likovnog i literarnog natječaja - "Dan tolerancije"– spriječimo nasilje 16.11.2015.

Autor: Marija Ivanković, 13. 11. 2015.

Dora Hanižjar, Ivana Keglević, Matej Mandić i razrednica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice organizirali su likovni i literarni natječaj Dan tolerancije – spriječimo nasilje povodom obilježavanja Dana tolerancije za djecu vrtića i učenike osnovnih i srednjih škola Našica, Đurđenovca, Podgorača, Feričanaca i Jelisavca.

Učenice Dora, Ivana i Matej pozivaju mentore, ravnatelje/ravnateljice  i nagrađene učenike na svečanu dodjelu nagrada posvećenu Luki Ritzu i svim žrtvama maloljetničkog uličnog nasilja povodom natječaja „Dan tolerancije – spriječimo nasilje“.

U utorak 24.11.2015.godine u Gradskoj vijećnici Grada Našica, s početkom u 10.00 sati, održat će se svečana dodjela nagrada nagrađenim učenicima i vrtićancima pod pokroviteljstvom Grada Našica i gradonačelnika Krešimira Žagara. Domjenak će biti organiziran poslije dodjele nagrada za sve sudionike natječaja u uredu gradonačelnika. Izložba nagrađenih radova bit će poslije domjenka u predvorju dvorca Pejačević u suradnji s Hrvatskom narodnom knjižnicom i čitaonicom Našice.

REZULTATI  natječaja - DAN TOLERANCIJE – spriječimo nasilje

Rezultati natječaja u kategoriji likovnih radova za dječje vrtiće:

1.  mjesto N. T.     Dječji  vrtić „ Zvončić“  Našice, mentor: tim  odgojitelja

Draženka Marček, Jasna Resler, ravnateljica Snježana Kanđera

2. mjesto  B. S.     Dječji vrtić „ Jaglac“ Đurđenovac,  skupina  „Zvjezdice“  odgojiteljica Gordana Bodiš, ravnateljica  Renata Plečić

3. mjesto K. Š.     Dječji vrtić „ Jaglac“ Đurđenovac, skupina „ Zvjezdice“,

odgojiteljica Gordana Bodiš, ravnateljica  Renata Plečić

4. mjesto  N.Š.    Dječji vrtić „ Jaglac“ Đurđenovac, skupina „ Ježić“,

odgojiteljica Nada Pajtl, ravnateljica  Renata Plečić

Rezultati natječaja u kategoriji likovnih radova za osnovne škole:

1. ANJA  ERDEŠI, 6.c   OŠ kralja Tomislava Našice, mentor:  Josip Kanis, prof.,

ravnateljica Vlatka Zahirović, prof.

2. KATARINA  RESSLER  I  DAVID  KOVAČEVIĆ, 8.a   OŠ kralja Tomislava Našice,  mentor:  Josip Kanis, prof., ravnateljica Vlatka zahirović, prof.

3. LAURA GAŠPARIĆ, 7.a  OŠ  Dore Pejačević Našice, mentor:  Sanja Portnar,

prof. ,  ravnateljica, Jasminka Falamić, prof.

4.  IVANA  KEGLEVIĆ, 8.d   OŠ kralja Tomislava Našice, mentor:  Josip Kanis, prof.,

ravnateljica Vlatka Zahirović, prof.

Rezultati natječaja u kategoriji literarnih radova za osnovne škole:

1.  EMANUELA  TUDJA,  8. d.  „Netolerancija“,  OŠ kralja Tomislava Našice, mentor:  Tanja  Majdandžić, prof., ravnateljica Vlatka Zahirović, prof.

2. DORA MARKULIĆ,  7.d  „ Recept protiv nasilja“, OŠ kralja Tomislava  Našice,  mentor: Vesna Kovačević -Tomić, prof. ,  ravnateljica Vlatka Zahirović, prof.

3.  IVANA  LIGDA,  7.raz.  „ Recimo svi zajedno Stop nasilju!“,  OŠ Ivana Brnjika Slovaka Jelisavac,  mentor: Katarina Najmenik, prof.,  ravnateljica Ljerka Čorković, prof.

4.  PAULA  TOMLJANOVIĆ,  5.c  „Ne nasilju“, OŠ kralja Tomislava Našice, mentor: Vesna  Kovačević -Tomić, prof., ravnateljica Vlatka Zahirović, prof.

Rezultati natječaja u kategoriji literarnih radova za srednje škole:

1. ANTONELA ŠTIMAC, 3. jezične gimnazije   „ Priča se…“,  SŠ  Isidora Kršnjavoga Našice,  mentorica: Marija Pepelko, prof. savjet., ravnatelj  Željko Filjak, prof.

2.  ANTONIJA VULIĆ,  1.b OG  „ U zagrljaju duge“,  SŠ  Isidora Kršnjavoga Našice,  mentorica:  Marija Pepelko, prof. savjet., ravnatelj Željko  Filjak, prof.

3.  SARA  PAVELIK, 1.a  OG   „ Tolerancija“,  SŠ  Isidora Kršnjavoga Našice,  mentorica:  Marija Pepelko , prof. savjet. , ravnatelj Željko  Filjak, prof.

4. BEATTA  FILIPOVIĆ,  1.b   OG „Budimo ljudi ljudima“ , SŠ  Isidora Kršnjavoga Našice,  mentorica: Marija Pepelko, prof. savjet. , ravnatelj Željko  Filjak, prof.

Prosudbeno povjerenstvo za likovne i literarne radove:

Josip Kanis, prof. likovne kulture
Sandra Hvizdak, prof. hrvatskog jezika i povijesti
Tanja Majdandžić, prof. hrvatskog jezika
Krešimir Žagar, gradonačelnik Našica
Blaženka Pavlović-Radmanović, ravnateljica Hrvatske narodne knjižnice i čitaonice Našice
Dora Hanižjar, učenica 8.d
Matej Mandić, učenik 8.d

Željno  vas  očekujemo!

Učenici 8.d razreda: Dora  Hanižjar, Ivana Keglević, Matej Mandić i razrednica Đurđica Mašić

Izvor: Đurđica Mašić

« Travanj 2024 »