Mali humanitarci imali su humanitarnu prodajnu akciju povodom Dana kruha i Dana zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Marija Ivanković, 12. 10. 2015.

U subotu 10.10.2015. godine u centru grada Našica,  Mali humanitarci: Ivana Keglević,  Emanuela Tudja, Matej Mandić,  Ana Flegar, Roberta Zahirović, Melissa Pohlman, Dora Hanižjar, Katarina Kruljac, Lara Zahirović, 4.V i učiteljica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice,  imali su humanitarnu prodajnu akciju u centru grada Našica povodom obilježavanja Dan kruha i Dana zahvalnosti za plodove zemlje.

Učenici su ponudili građanima kruh, pecivo, kolače, jabuke

i prodavali su čestitke  koje su radili učenici Učeničke zadruge „Tomislav“ Našice,

a sva  prikupljena novčana sredstva  od proizvoda i čestitki ići će u humanitarne svrhe za:  UNICEF-ov projekt Škole za Afriku koji će omogućiti besplatno školovanje siromašnoj djeci Burkine Faso i za osobe u potrebi.

U Hrvatskoj ove godine u tom projektu sudjeluje 260 vrtića, osnovnih i srednjih škola. Hrvatska se prvi put priključila 2008. godine, a naša škola sudjeluje već sedmu godinu zaredom. Skupljali smo pomoć za  siromašnu djecu Burkine Faso za školovanje, izgradnju škola, sanitarnih čvorova, spremnika za vodu, školske ploče, knjige, klupe i drugu opremu.

Prikupljali smo plastične čepove za Udrugu oboljelih od  leukemije i limfoma  Čakovec  Hrvatska za kupnju skupih lijekova za osobe u potrebi. Skupili smo od početka ove školske  godine  preko 50 kg plastičnih čepova i poslali u Udrugu po Sandri Ljubljanović u Čakovec.

Zahvaljujemo se svim sponzorima koji su nam omogućili ovu humanitarnu prodajnu akciju:  Pekari Papuk d.o.o. Našice  Borisu Hippu, Pekarskom obrtu Saša, Našice, vlasniku Saši Stanojeviću, Pekarnica, Čočaj, Našice vlasniku Ramu Čočaju, za jabuke profesoru Rajku Kusturiću, roditeljima i bakama koji su ispekli domaći kruh i kolače i donirali za ovu akciju, Zoranu, Mihovil Mašiću, Sandri Ljubljanović za prijevoz i svim građanima, učenicima, udrugama koji su skupljali plastične čepove.
Hvala svim građanima dobra srca koji su sudjelovali u ovoj hvalevrijednoj humanitarnoj akciji.

Mali humanitarci i učiteljica Đurđica Mašić

OŠ kralja Tomislava Našice