Našički Slovaci svome gradu

Autor: Marija Ivanković, 23. 12. 2014.

Naši učenici su sudjelovali na manifestaciji i izložbi Našički Slovaci svome gradu – Slovački božićni običaji, koju je organizirala MS Našice u Izložbenom salonu Zavičajnog muzeja  u Našicama.

Na otvorenju izložbe bilo je preko sto  posjetitelja a koncepciju izložbe osmislili su Ivanka Prišć i Damir Nemet.

Izložbu je prigodnim riječima otvorio predsjednik MS Našice Branko Prišć. Goste su pozdravili g-din Zvonko Ibriks i g-đa Ružica Vinčak, voditeljica Središnje knjižnice slovaka u RH.

Nakon uvodnih riječi naši učenici,koji uče slovački jezik, pod vodstvom učiteljice Ane Marošević izveli su prigodni program, koji je oduševio sve nazočne. Izrecitirali su i otpjevali slovačke božićne kolede i svima zaželili sretan Božić i novu 2015. godinu. Sudjelovali su ovi učenici:MARTIN KURIC, DINA HOVANJEC, HANA KNEŽEVIĆ, DORA ROGAČ, INDIRA KUBAŠA, DANIJEL SEKULIĆ, KLARA LUKAČEVIĆ, NIKOLINA OBRADOVIĆ, NIKOLINA BRNJAK, DOMINIK VIDA, BRUNO VONIĆ, JOSIP KRANIC, IVAN BUDOŠ, TENA HORVATOVIĆ, MONIKA IVANEK, PETRA KOMJETAN, ANDREJA IVANIŠEVIĆ, JOSIP DUVNJAK, LORENA PRIŠĆ, MIRTA SABO, NIKOLA ČEME I LUKA ČATIĆ.

Drugi dio glazbenog programa priredili su članovi MS Kukučin-Kuntarić iz Jakšića. Nakon otvorenja božićne izložbe nazočnima je ponuđena ukusna gastro ponuda - pečena patka s medom, juha od leće, salata od celera, slovačka treska (riblja salata), salata od graha i pečena janjetina tako da su roditelji i prijatelji naših učenika uživali kako u svečanom  tako i u kulinarskom programu.

Izvor: Ana Marošević

« Travanj 2024 »