Igor Furdik posjetio našu školu

Autor: Blaženka Crnov, 16. 12. 2014.

Našu školu posjetio predsjednik Ureda za iseljene Slovake iz Bratislave gospodin Igor Furdik zajedno sa svojim suradnicima ( Ivan Beňo i Daniel Demjen).

U srdačnom razgovoru s našom ravnateljicom Vlatkom Zahirović i učiteljicom slovačkog jezika Anom Marošević gosp. Furdika je zanimalo koliko učenika uči slovački jezik u školi i u kakve su sve aktivnosti uključeni. Napomenuo je da Slovačka daje stipendije za srednjoškolsko i visokoškolsko obrazovanje Slovaka koji žive u Hrvatskoj te je pozvao da se odazovu zainteresirani kandidati i za katehetsko obrazovanje a njima će biti vrlo drago što će takve studente moći financijski podržati. Zanimalo ga je kako učenici ostvaruju aktivnost u Školi u prirodi u Slovačkoj i kako učenici međusobno van škole razgovaraju. Ponudio je da škola napiše projekte, koji potiču njegovanje  slovačkog jezika, i pošalje  na njihovu adresu. Škola je Uredu predložila da se omogući većem broju učenika apsolvirati Školu u prirodi jer sam boravak u Slovačkoj ima najveći utjecaj na učenika za učenje i usavršavanje slovačkog jezika. Razgovoru su nazočili gošće Tatjana Buha i Maja Kanđera.
Prilikom posjete Slovaci su za školsku knjižnicu darovali prekrasne knjige – prozu, poeziju, enciklopedije, DVD, Cd i dr. za školsku knjižnicu na korištenje svim učenicima škole na čemu su domaćini od srca zahvalili i poželjeli sretne i ugodne  nadolazeće božićne blagdane a učiteljica Ana M. je poklonila knjižnu brošuru o aktivnostima učenika koji pohađaju sate slovačkog jezika.
Ana Marošević

Izvor: Ana Marošević