U predvorju dvorca Pejačević otvorena izložba „Dan tolerancije - spriječimo nasilje“

Autor: Marija Ivanković, 24. 11. 2014.

U Našicama 19. studenog 2014. povodom Dana Tolerancije u predvorju dvorca Pejačević otvorena je  izložba nagrađenih likovnih i literarnih radova učenika osnovnih, srednjih škola i dječjih vrtića na našičkom području na temu „Dan tolerancije – spriječimo nasilje“ u spomen Luki Ritzu i svim mladim ljudima koji su stradali u maloljetničkom uličnom nasilju.

Ova izložba organizirala se po četvrti put na prijedlog učenice 7. d razreda Dore Hanižjar iz OŠ kralja Tomislava Našice,  u suorganizaciji projekta sudjelovali su Hrvatska narodna knjižnica i čitaonica Našice u suradnji mr. sc. Blažom Pavlović Radmanović.

Na  natječaju “Dan tolerancija – spriječimo nasilje“ sudjelovale su osnovne, srednje škole i dječji vrtići: OŠ Ivana Brnjika Slovaka Jelisavac, OŠ Dore Pejačević  Našice, OŠ kralja Tomislava Našice, OŠ Vladimira Nazora Feričanci, SŠ Isidora Kršnjavoga Našice, Dječji vrtić „Jaglac“ Đurđenovac  i  Dječji vrtić „Zvončić“ Našice.

Istog dana nagrađenim učenicima u uredu gradonačelnika Grada Našica nagrade je uručio gradonačelnik Krešimir Žagar. Nakon dodijele nagrada gradonačelnik Krešimir Žagar, Dora Hanižjar, razrednica  Đurđica Mašić i ravnateljica Blaža Pavlović Radmanović  pozvali su sve  nagrađene učenike, mentore i ostale uzvanike da  posjete Hrvatsku narodnu knjižnicu  i čitaonicu Našice, gdje je postavljena izložba nagrađenih radova.

Nakon ugodnog druženja svi zajedno posjetili dvorac Pejačević i pogledali izložbu nagrađenih likovnih i literarnih radova učenika i vrtićanaca. Ravnateljica je pozdravila sve prisutne i zahvalila se svim učenicima, mentorima i ravnateljima što su sudjelovali na natječaju.

Dora Hanižjar imala je čast otvoriti izložbu.

Izložbu možete pogledati do 5.12.2014.

Rezultati natječaja u kategoriji likovnih radova za dječje vrtiće:

1.  mjesto     L. S. Dječji  vrtić „ Jaglac“ Đurđenovac,  soba „Bubamare“

odgojiteljica Katica Franc, ravnateljica  Renata Plečić

2.  mjesto     I. M. Dječji  vrtić „ Zvončić“  Našice, mentor: tim  odgojitelja

Anica Špoljarić, Jasna Brajdić,  ravnateljica Snježana  Kanđera

3.  mjesto     L. M. Dječji  vrtić „ Zvončić“ Našice, mentor: tim odgojitelja:

Jasna Resler, Draženka Marček, ravnateljica Snježana Kanđera

4.  mjesto     L. B. Dječji  vrtić „ Jaglac“ Đurđenovac,  soba „Bubamare“

odgojiteljica Katica Franc, ravnateljica  Renata Plečić

Rezultati natječaja u kategoriji likovnih radova za osnovne škole:

1. ELENORA DIVJANOVIĆ, 8.b OŠ Dora Pejačević Našice, mentor: Sanja Portnar, ravnateljica, Jasminka Falamić

2. IVANA KEGLEVIĆ, 7.d  OŠ kralja Tomislava Našice, mentor:  Josip Kanis, prof.,

ravnateljica Vlatka Zahirović, prof.

3. TOMISLAV ŠARIĆ, 7.a OŠ J. J. Strossmayera Đurđenovac, mentor: Nikolina Steinbruckner, ravnateljica Martina Pavlić, prof.

4. LUCIJA KATRUŠA, 8.b OŠ  Dore Pejačević Našice, mentor:  Sanja Portnar,

prof., ravnateljica, Jasminka Falamić, prof.

Rezultati natječaja u kategoriji literarnih radova za osnovne škole:

1. ANTONIJA VULIĆ, 8.a   „Vjerujem u bolji svijet“, OŠ kralja Tomislava Našice, mentor: Branka Turza, prof., ravnateljica Vlatka Zahirović, prof.

2. FABIJAN BRKIĆ,  7.b  „ Muke, boli i praštanja jedne ruže“, OŠ Vladimira Nazora Feričanci,  mentor: Milan Delić, prof. ,  ravnatelj Marko Knežević, prof.

3. VALENTINO CEPUN , 8. raz.  „ Do kada ovako?“,   OŠ Ivana Brnjika Slovaka, Jelisavac,  mentor: Katarina Najmenik, prof. , ravnateljica Ljerka Čorković, prof.

2.   HELENA MENDROŠ, 7.a  „ Tolerancija“, OŠ Vladimira Nazora Feričanci,  mentor: Milan Delić, prof. ,  ravnatelj Marko Knežević, prof.

Rezultati natječaja u kategoriji literarnih radova za srednje škole:

1. IVONA KOLAREVIĆ, 1.a OG   „ Spriječimo nasilje – nasilje nije fora!“,  SŠ  Isidora Kršnjavoga Našice, mentorica: Marija Pepelko, prof. savjet., ravnatelj  Željko Filjak, prof..

2. ANAMARIJA VRTAR, 4.b OG  „ Nitko nije manje vrijedan!“,  SŠ  Isidora Kršnjavoga Našice,  mentorica:  Marija Pepelko, prof. savjet., ravnatelj Željko  Filjak, prof.

3. DOMAGOJ RANOGAJEC, NIKOLA PROLOŠČIĆ, PATRIK RENDULIĆ, 4.b . OG „ Stop nasilju!“,  SŠ  Isidora Kršnjavoga Našice,  mentorica:  Marija Pepelko , prof. savjet. , ravnatelj Željko  Filjak, prof.

4. IVA KARAPETRIĆ, 4.b OG,   „Spriječimo nasilje – budimo glas mira i razuma u svijetu!“ , SŠ  Isidora Kršnjavoga Našice,  mentorica: Marija Pepelko, prof. savjet. , ravnatelj Željko  Filjak, prof.

Našice, 19. studenog  2014.

Izvor: Đurđica Mašić

« Ožujak 2024 »