Rezultati natječaja -"Dan tolerancije - spriječimo nasilje" 16.11.2014.

Autor: Marija Ivanković, 5. 11. 2014.

Pozivamo mentore, ravnatelje/ravnateljice  i nagrađene učenike na svečanu dodjelu nagrada na  natječaju „Dan tolerancije – spriječimo nasilje“ posvećen Luki Ritzu i svim žrtvama nasilja.

U srijedu 19.11.2014.godine u Gradskoj vijećnici Grada Našica, s početkom u 10.00 sati, održat će se svečana dodjela nagrada nagrađenim učenicima i vrtićancima pod pokroviteljstvom Grada Našica gradonačelnika Krešimira Žagara. Domjenak će biti organiziran poslije dodjele nagrada za sve sudionike natječaja u uredu gradonačelnika. Izložba nagrađenih radova bit će poslije domjenka u predvorju dvorca Pejačević u suradnji s  Hrvatskom narodnom knjižnicom i čitaonicom Našice i ravnateljicom Blažom Pavlović Radmanović.

REZULTATI  natječaja - DAN TOLERANCIJE – spriječimo nasilje

Rezultati natječaja u kategoriji likovnih radova za dječje vrtiće:

1.  mjesto     L. S.  Dječji  vrtić „ Jaglac“ Đurđenovac,  soba „Bubamare“

odgojiteljica Katica Franc, ravnateljica  Renata Plečić

2.  mjesto     I. M.  Dječji  vrtić „ Zvončić“  Našice, mentor: tim  odgojitelja

Anica Špoljarić, Jasna Brajdić,  ravnateljica Snježana  Kanđera

3.  mjesto     L. M.  Dječji  vrtić „ Zvončić“ Našice, mentor: tim odgojitelja:

Jasna Resler, Draženka Marček, ravnateljica Snježana Kanđera

4.  mjesto     L. B.  Dječji  vrtić „ Jaglac“ Đurđenovac,  soba „Bubamare“

odgojiteljica Katica Franc, ravnateljica  Renata Plečić

Rezultati natječaja u kategoriji likovnih radova za osnovne škole:

1. ELENORA  DIVJANOVIĆ, 8.b  OŠ Dora Pejačević Našice,

mentor: Sanja Portnar,  ravnateljica,  Jasminka Falamić, prof.

2. IVANA  KEGLEVIĆ, 7.d  OŠ kralja Tomislava Našice,

mentor:  Josip Kanis, prof.,  ravnateljica Vlatka Zahirović, prof.

3.  TOMISLAV  ŠARIĆ, 7.a   OŠ  J. J. Strossmayera Đurđenovac,

mentor: Nikolina Steinbruckner,  ravnateljica Martina Pavlić, prof.

4. LUCIJA   KATRUŠA, 8.b    OŠ  Dore Pejačević Našice,

mentor:  Sanja Portnar,  prof.,  ravnateljica, Jasminka Falamić, prof.

Rezultati natječaja u kategoriji literarnih radova za osnovne škole:

1. ANTONIJA  VULIĆ, 8.a   „Vjerujem u bolji svijet“,

OŠ kralja Tomislava Našice, mentor: Branka Turza, prof., ravnateljica Vlatka Zahirović, prof.

2. FABIJAN BRKIĆ,  7.b  „ Muke, boli i praštanja jedne ruže“,

OŠ Vladimira Nazora Feričanci,  mentor: Milan Delić, prof. ,  ravnatelj Marko Knežević, prof.

3. VALENTINO  CEPUN , 8. raz.  „ Do kada ovako?“,

OŠ Ivana Brnjika Slovaka, Jelisavac,  mentor: Katarina Najmenik, prof. , ravnateljica Ljerka Čorković, prof.

2.   HELENA  MENDROŠ, 7.a  „ Tolerancija“,

Rezultati natječaja u kategoriji literarnih radova za srednje škole:

1. IVONA KOLAREVIĆ, 1.a OG   „ Spriječimo nasilje – nasilje nije fora!“,  SŠ   Isidora Kršnjavoga Našice, mentorica: Marija Pepelko, prof. savjet., ravnatelj  Željko  Filjak, prof..

2. ANAMARIJA  VRTAR, 4.b OG  „ Nitko nije manje vrijedan!“,  SŠ  Isidora Kršnjavoga Našice,  mentorica:  Marija Pepelko, prof. savjet., ravnatelj Željko  Filjak, prof.

3. DOMAGOJ  RANOGAJEC,  NIKOLA  PROLOŠČIĆ, PATRIK  RENDULIĆ, 4.b .  OG „ Stop nasilju!“,  SŠ  Isidora Kršnjavoga Našice,  mentorica:  Marija Pepelko , prof. savjet. , ravnatelj Željko  Filjak, prof.

4. IVA  KARAPETRIĆ, 4.b  OG,   „Spriječimo nasilje – budimo glas mira i  razuma u svijetu!“ , SŠ  Isidora Kršnjavoga Našice,  mentorica: Marija Pepelko, prof. savjet. , ravnatelj Željko  Filjak, prof.

Prosudbeno povjerenstvo za likovne i literarne radove:

• Josip Kanis, prof. likovne kulture
  • Sandra Hvizdak, prof. hrvatskog jezika i povijesti
  • Tanja Majdandžić, prof. hrvatskog jezika
  • Krešimir Žagar, gradonačelnik Našica
  • Blaženka Pavlović-Radmanović, ravnateljica Hrvatske narodne knjižnice i čitaonice Našice
  • Dora Hanižjar, učenica 7.d

Izvor: Đurđica Mašić