Članovi Kinološkog društva Našice posjetili učenike OŠ kralja Tomislava Našice

Autor: Hrvoje Štefanec, 25. 9. 2014.

U utorak 23.09.2014. godine, na poziv učenika 7.d razreda, razrednice Đurđice Mašić i učiteljice Gordane Cvijetović iz Osnovne škole kralja Tomislava Našice, školu su posjetili  članovi Kinološkog društva Našice i predstavili su svoj rad učenicima 7.d razreda, a na prezentaciji još su bili prisutni učenici 7.c razreda, učiteljica Sandra Hvizdak i učitelj  Dubravko Pernicki.

Predsjednik društva Zvonimir Kolarić je učenicima i učiteljima ukratko opisao čime se kinologija bavi, rad društva te način sudjelovanja članova na izložbama.

Nakon toga se pristupilo pokaznim vježbama poslušnosti pasa.

Članovi Kinološkog društva  Našice, Zoran Mašić sa svojom Fridom (Erdel terijer), Zvonimir Kolarić sa Florom (foxterijer) i Tihomir Krumerac sa Rubi (kery blu terijer) pokazali su kako bi se pas trebao ponašati u svakodnevnim situacijama kao što su hodanje uz nogu na povocu, socijalizacija u susretu sa drugim psima i ljudima.

Nakon toga uslijedila je prezentacija našeg trenera Ervina Štrucelja sa svojom Ritom (Belgijski ovčar). Pas je obučen po službenom (policijskom) programu. Ova prezentacija je izazvala najviše pozornosti i pljeska.

Na kraju prezentacije učenica 7.d razreda Dora Hanižjar zahvalila se predsjedniku Zvonimiru Kolariću i članovima  Kinološkog društva Našice u ime svih učenika i učitelja  na održanoj lijepoj prezentaciji  u kojoj su djeca uživala družeći se sa psima i naučila su nešto novo.

Ovu prezentaciju smo organizirali u svrhu približavanja djeci (socijalizacija) i pravilnom postupanju sa psima, te u nadi da ćemo uspjeti doći do svojih prostorija i terena kako bi mogli uključiti što više naših sugrađana u rad, a  u svrhu poboljšanja kvalitete života u našem gradu.

Izvor: Đurđica Mašić

« Ožujak 2024 »