Proslava Dana škole

Autor: Marija Ivanković, 13. 5. 2014.

U petak, 9. svibnja 2014. godine s početkom u 10 sati održana je svečana priredba povodom Dana škole.

Priredba je započela himnom u izvedbi Katarine Hrvat, učenice 7.d razreda, te pjesmom i plesom kojima su nas zabavili učenici 1., 2. i 3. razreda. Kroz ovu svečanost vodile su  nas učenice Beata Zavada i Lara Knežević.
Srdačne pozdrave i dobrodošlicu svima prisutnima izrazila je ravnateljica škole Vlatka Zahirović, a s nekoliko riječi obratio nam se i gradonačelnik Krešimir Žagar, koji uvijek rado prisustvuje na našim priredbama.
Kako bi  priredba bila što bogatija i zabavnija pobrinuli su se učenici i njihovi mentori, koji su uvježbali pjesme, plesove, recitacije i igrokaze. Na priredbi su sudjelovali sljedeći učenici:
-učenici 3.b razreda (učiteljica Anica Janković) – predstavljanje razrednog lista „Smješko“ i igrokaz „Svađa“
-Helena Vulić, učenica 4.a razreda – violina (Napolitansku pjesmu Petra Iljiča Čajkovskog)
-učenica Emanuela Tudja (profesorica Tanja Majdandžić) –  monolog „Dnevnik mačke bez brkova“
-slovački zbor, učenici nižih razreda (profesorica Ana Marošević) - ples i pjesma „Vesela pjesmica
-učenici 4.a razreda (učiteljica Ljiljana Kubaša) – rukoples
-Lucija Vučemilović-Jurić, učenica 5.b razreda (profesorica Branka Turza) – recitacija „Zaljubljena u čitav svijet“
-Beata Zavada, 5.a  razred i Fabijan Dragić,  5.b razred (profesorica Branka Turza) - recitacija „Gdje ćemo smijeh sijati“
-slovački zbor, učenici iz Markovca Našičkog (profesorica Ana Marošević)  - ples „Koraci“ i pjesma „Pogodi tko mi je u srcu“
-Robert Katavić, učenik  7.c razreda (profesorica Vesna Kovačević Tomić) – lutkarski monolog „Matematika – ljuta si ko paprika“
-Robert Katavić, Valentina Šubić i Klara Farkaš, učenici 7.c razreda (profesorica Gordana Cvijetović) - Predstavljanje škole i grada u 60 sekundi.
Nakon zabavnog dijela uslijedila je podjela nagrada i priznanja našim učenicima i njihovim mentorima koji su tijekom godine marljivo radili i pokazali uspješne rezultate na raznim natjecanjima i smotrama. Ove godine posebno uspješni bili su sportaši, koji su ostvarili zapažene rezultate na županijskim i regionalnim natjecanjima iz rukometa, malog nogometa, odbojke, gimnastike i šaha.

Izvor: Novinarska skupina

« Travanj 2024 »