Održana 2. ovogodišnja akcija prikupljanja staroga papira

Autor: Hrvoje Štefanec, 12. 5. 2014.

U četvrtak 24. travnja 2014. u OŠ kralja Tomislava Našice održana je druga akcija prikupljanja staroga papira. Učenici, učitelji i roditelji od 7 do 15 sati donosili su stari papir i plastične vrećice koji je naš domar Goran Đomešić uz pomoć naših učenika i učenika 6.d  razreda skladištili u kontejner „Unijapapir“-a.

U drugoj ovogodišnjoj akciji prikupljeno je 5980 kg starog papira i 3 velike vreće plastičnih vrećica. Sav prihod od starog papira ide u humanitarne svrhe za kupnju strunjača i didaktičkih pomagala za djecu s posebnim potrebama koja pohađaju našu školu. Ovaj eko –humanitarni projekt pod nazivom Otpad- „ Recikliranjem sačuvajmo okoliš i pomozimo ljudima u potrebi“ pokrenuli su učenici 6.d razreda, voditeljica projekta Josipa  Smrček i razrednica Đurđica Mašić koji su sudjelovali na natječaju pod nazivom Mali ekolozi-velike nagrade, a organizator je bila Bioteka Udruga za promicanje biologije i srodnih znanosti i Emmezeta d.o.o.

Tijekom siječnja, veljače, ožujka i travnja učenici 6.d razreda davali su obavijesti učenicima, učiteljima, tehničkom osoblju, građanima  Našica putem web stranice naše škole, letaka, nasice.com, Radija Našice da se organizira prikupljanje  starog papira, plastičnih vrećica, boca,čepova i baterija. Reciklirajući otpad  mogli su donijeti u školu  do 1.5.2014. godine i na taj način mogli su sudjelovati u ovoj vrijednoj ekološkoj i humanitarnoj akciji. Vrijedni učenici 6.d razreda svih ovih mjeseci sortirali, spremali su stari papir u podrum, a plastične vrećice, čepove na tavan, a boce prodavali.

Ove  godine prikupljeno je 12 520 kg starog papira. U prvoj ovogodišnjoj akciji prikupljeno je 6540 kg, a u drugoj 5980 kg.

Zahvaljujemo svim učenicima, učiteljima, roditeljima i tvrtkama koji su se odazvali ovoj hvalevrijednoj ekološkoj i humanitarnoj akciji. Vozaču Miji Kapetanoviću za prijevoz starog papira do škole.

Izvor: Đurđica Mašić

« Travanj 2024 »