Učenici 6.d razreda i Učenička zadruga „Tomislav“ povodom Uskrsa imali su ekološku i humanitarnu akciju u centru grada Našica

Autor: Hrvoje Štefanec, 22. 4. 2014.

U subotu 12. travnja 2014. godine ispred robne kuće u  centru grada Našica, povodom Uskrsa učenici 6.d razreda i razrednica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice, organizirali su ekološku i humanitarnu prodajnu akciju, a  učenici Zadruge „Tomislav“, ravnateljica Vlatka Zahirović, Ivana Ostrički i Ana Kuric prodavali su prigodne čestitke povodom Uskrsa. Građani Našica i našičkog kraja uključili su se u ovu humanitarnu akciju te svojim prilogom omogućili kupnju strunjača i didaktičkih pomagala za djecu s posebnim potrebama koja pohađaju našu školu.

Učenici 6.d razreda predstavili su građanima Našica svoj eko projekt pod nazivom Otpad –Recikliranjem   spasimo okoliš i  pomozimo ljudima u potrebi„ u sklopu natječaja „Mali ekolozi – velike nagrade“ koje organizira Bioteka i Emmezeta.

Voditeljica ovog projekta je učenica Josipa Smrček koja je pozvala građane Našica da se uključe u ovaj projekt u što većem broju,

tako da u centar grada donesu plastične boce limenke, plastične čepove ( prikupljanjem  plastičnih čepova  pomoći  će Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske Čakovec za kupnju skupih lijekova ljudima u potrebi),   stare baterije, plastične vrećice i vrijedni građani Našica donijeli su plastične boce, vrećice, čepove, stare baterije i odlagali u označene kutije.

Pozivali su građane Našica da se odazovu akciji prikupljanja starog papira u našoj školi koja će biti 24.4.2014 godine u vremenu od 7.00 do 15.00 sati i da stari papir odlože u kontejner koji će biti u dvorištu škole.

Učenici 6.d razreda Našičanima su davali savjete i dijelili letke „Kako recikliranjem smanjiti otpad?“ kod kuće, na poslu, u trgovini,

pokazali su izložbu plakata koje je nacrtala Ivana Keglević, a učenici su obojali plakate: Recikliranje otpada, Vrijeme razgradnje pojedinih vrsta otpada i Recikliranje otpada - Kako smanjiti količine otpada?,

napravili sliku i lutke od reciklirajućeg otpada.

Učenici 6.d razreda: Josipa Smrček, Ivana Keglević, Katarina Kruljac, Mia Stojaković, Melissa Pohlmann, Matej Mandić, Roberta Zahirović, Ana Flegar,  Laura Zahirović, 2.Velemirovac prikupljali su dobrovoljne priloge, prodavali slike mlade darovite učenice 6.d razreda Ivane Keglević

pecivo, kolače, oslikane staklene bočice, lutkice napravljene od reciklirajućih materijala.

Prikupljene plastične boce, limenke, stari papir će prodati, a sva prikupljena novčana sredstva ići će za kupnju strunjača i didaktičkih pomagala za djecu s posebnim potrebama koja pohađaju našu školu.

Učenici 6.d razreda prodavali su parfeme, obojana jaja, lizalice, mirisne kutije, cvijeće u ukrašenim posudama i druge ukrasne predmete koje su napravili učenici 4.b razreda zajedno s učiteljicom Mihaelom Pokrivkom na izvannastavnim aktivnostima pod nazivom „ Bakine male tajne“, a oni su uključeni u Učeničku zadrugu „ Tomislav“.

Ovoj humanitarnoj akciji priključila se i Učenička zadruga „ Tomislav“ OŠ kralja Tomislava Našice s prodajom prigodnih čestitki za Uskrs. Čestitke su prodavali učenici Učeničke zadruge iz 7.c razreda: Ines Katruša, Lorena Šarić, Robert Katavić, Matea Puhanić, ravnateljica Vlatka Zahirović, knjižničarka Ivana Ostrički i psihologinja Ana Kuric.

Cilj ovog projekta je očuvanje okoliša, podizanje svijesti učenika i građana Našica  o potrebi  recikliranja i razvijanje ekološke svijesti te humanitarna pomoć potrebitima.

Zahvaljujemo se Gradu Našicama i gradonačelniku Krešimiru Žagaru što su nam omogućili besplatne štandove, Pekarnici „Čočaj“ Našice vlasniku Ramu Čočaju i Pekarna „Urbarija „ Našice vlasniku Kolji Koljđeraju koji su nam sponzorirali kolače, pecivo, Hotelu „ Park“   direktoru  Miri Turaliji i Zoranu Mašiću koji je prevezao stvari.

Hvala svim građanima Našica i  našičkog kraja koji su sudjelovali u ekološkoj i humanitarnoj akciji.

Molimo građane Našica i našičkog kraja da se priključe humanitarnoj i ekološkoj akciji tako da u školu donesu plastične čepove, plastične vrećice, plastične boce, limenke, stare baterije sve do 1.5.2014. godine, a stari papir donijeti u četvrtak 24.4.2014. u vremenu od 7.00  do 15.00 sati  i odložiti u kontejner koji će biti u dvorištu škole.

Izvor: Josipa Smrček, 6.d

« Travanj 2024 »