Zajedno više možemo

Autor: Vlatka Zahirović, 2. 4. 2014.

25. ožujka i 1. travnja 2014. kontakt policajci Policijske postaje Našice održali su predavanja za učenike petih i šestih razreda u sklopu projekta Zajedno više možemo.

Jerko Bešlić, kontakt policajac - PIA 2

Prevnetivni projekt Zajedno više možemo provodi se u našoj školi već treću godinu u suradnji s Policijskom upravom Osječko-baranjske županije i Gradom Našice, a namijenjen je učenicima četvrtih, petih i šestih razreda te roditeljima učenika šestih razreda.

Projekt se provodi u pet komponenti:

Komponenta I. Mogu ako hoću 1 - MAH 1 za učenike četvrtih razreda

Komponenta II. Sajam mogućnosti za učenike četvrtih, petih i šestih razreda

Komponenta III. Prevencija i alternativa 1 - PIA 1 za učenike petih razreda

Komponenta IV. Prevencija i alternativa 2 - PIA 2 za učenike šestih razreda

Komponenta V. Mogu ako hoću 2 - MAH 2 za roditelje učenika šestih razreda

Stjepan Prišć, kontakt policajac - PIA 1

U sklopu Komponente III. PIA 1 25. ožujka 2014. s učenicima petih razreda kontakt policajci Jerko Bešlić i Stjepan Prišć proveli su interaktivni program na temu „Zlouporaba droga i drugi oblici rizičnog ponašanja (vandalizam i nasilničko ponašanje te alkohol) s aspekta policijskog postupanja“. Program je trajao jedan školski sat, a učenici su upoznati s posljedicama koje izaziva zlouporaba droga, alkoholizam i nasilničko ponašanje te što učiniti kako bi se takvo ponašanje spriječilo.

Željko Jantošik i Tena Zalović, djelatnici Centra za socijalnu skrb te Jerko Bešlić, kontakt policajac - PIA 2

U sklopu Komponente IV.  PIA 2 1. travnja 2014. s učenicima šestih razreda interaktivni program s temom  „Zlouporaba droga i drugi oblici rizičnog ponašanja (vandalizam i nasilničko ponašanje te alkohol)“. Program su proveli djelatnici Centra za socijalnu skrb Željko Jantošik, diplomirani defektolog, Tena Zalović, socijalni pedagog te Sandra Paljević, psiholog uz kontakt policajce Jerka Bešlića i Stjepana Prišća. Ovaj program nastavak je na program proveden u petom razredu, a ova generacija učenika prva je koja je prošla cijeli projekt Zajedno više možemo.

Djelatnicima Centra za socijalnu skrb i djelatnicima Policijske postaje Našice zahvaljujemo na uloženom trudu, a učenicima želimo puno uspjeha u primjeni naučenog.

« Travanj 2024 »