Završetak upisa u srednju školu

Autor: Ana Kuric, 5. 7. 2022.

Bliži nam se završetak prijava obrazovnih programa za upis u srednju školu. Što sve još morate učiniti prije nego što postanete učenik srednje škole pročitajte u nastavku.

7. srpnja 2022. završavaju prijave obrazovnih programa za upis u srednju školu. Nakon zaključavanja sustava (najvjerojatnije u 12:00 sati) bit će moguć ispis Prijavnice iz sustava za upise. Prijavnica je obrazac koji sadrži konačnu listu prijavljenih obrazovnih programa, poredanih prema prioritetima. Prijavnicu može ispisati sam učenik sa svoga sučelja ili može doći u osnovnu školu. Prijavnicu potpisuje obavezno jedan roditelj i učenik. Prijavnicu možete dostaviti školi na više načina:

• Ispišite prijavnicu kod kuće, potpišite i učitajte u sustav. Učeniku se obrazac prijavnice prikazuje na kartici „Moj odabir“. Učenik obrazac prijavnice može ispisati na način da klikne na gumb „Prijavnica“ koji će mu se prikazati ispod tablice liste prioriteta. Klikom na gumb „Prijavnica“ otvara se obrazac prijavnice te je učenik može ispisati klikom na ikonu za ispis dokumenta. Učenik prijavnicu može učitati i putem mobitela te postupkom „drag and drop“ (povuci i ispusti) na način da se željeni dokument dovuče u otvoreni prozor i ispusti bilo gdje na ekranu. U školi će učitanu prijavnicu pregledati i prihvatiti.
  • Dođite s jednim roditeljem u školu (8. srpnja 2022. od 8:00 do 13:00) gdje ćete potpisati prijavnicu koju će onda škola učitati u sustav.

Krajnji rok za zaprimanje prijavnica je 8. srpnja 2022.

Potpisivanje prijavnice s listom prioriteta ne jamči da će se kandidat i upisati na onaj izbor na kojemu je stekao pravo upisa u trenutku zaključavanja odabira odnosno ispisivanja prijavnice, već predstavlja njegovu konačnu odluku o poretku prijavljenih programa obrazovanja.

9. srpnja 2022. nakon 12:00 sati objavit će se konačne ljestvice poretka. Trenutkom objave konačnih ljestvica poretka učenici stječu pravo upisa u program obrazovanja najvišega prioriteta u kojemu se nalaze u okviru upisne kvote. Tada je iz sustava moguće ispisati Upisnicu. Upisnicu također potpisuje roditelj i učenik i mora se dostaviti srednjoj školi. Dostavlja se isto na način da ju sami učitate u sustav ili da ju osobno ili mailom roditelji dostave školi kako je opisano u natječajima za upis. Natječaj za upis je svaka srednja škola objavila na mrežnoj stranici škole a za SŠ Isidora Kršnjavoga u Našicama i SŠ Josipa Kozarca u Đurđenovcu natječaje možete pronaći i u prilogu ove vijesti.

« Travanj 2024 »