Održan projektni dan "Škola za sve"

Autor: Svjetlana Vulić, 20. 6. 2022.

Danas su u našoj školi organizirane radionice za učenike u sklopu projektnog dana "Škola za sve".

Radionice su vodili učitelji i stručni suradnici škole, te volonteri Crvenog križa, Našice. Učenici su naučili o komunikaciji s osobama s teškoćama, o pružanju prve pomoći, izrađivali su straničnike, taktilnu ploču, senzornu stazu, ukrase s motivima glagoljice, modrotlač i zmajeve. Sudjelovali su u igrama mobilnosti, radionicama Sport za sve i Kino inkluzija.

U dvorištu škole postavljeni su štandovi gdje su nam se predstavili pomoćnici u nastavi naših učenika, Crveni križ Našice te udruge iz našega kraja: Udruga učenika, mladih i učenika s teškoćama "Prijateljstvo" Feričanci, Udruga osoba s intelektualnim teškoćama "Jaglac" Orahovica, Udruga "Otvoreno srce" Našice i Udruga slijepih Našice čije smo izloške razgledali, a u razgovoru s predstavnicima saznali smo više o njihovu radu. Udruge su pripremile i zabavne aktivnosti koje su privukle velik broj sudionika. Posebno mjesto je uzdvojeno kao "Mjesto dobrih želja" gdje su učenici mogli napisati poruke podrške jedni za druge.

Hvala svima na vrlo raznovrsnim i korisnim sadržajima.

Izvor: Svjetlana Vulić

« Ožujak 2024 »