Održano 3. kolo Croatian Makers lige

Autor: Marija Ivanković, 29. 5. 2021.

Na izvannastavnoj aktivnosti Robotika sudjelujemo u IRIM-ovom projektu - Croatian Makers liga. Ove školske godine teme zadataka lige vezani su uz istraživanje Svemira.

Zadatak 3.kola bio je kompozicija korištenja različitih senzora i elemenata mBota. Robot je trebao koristiti senzor za praćenje crne linije, ubrzo se zaustaviti pored objekta na stazi, nastaviti pratiti crnu liniju, a zatim naći odgovarajuću bijelu liniju te zaustaviti se pored objekta koristeći ultrazvučni senzor. Slijedila je okomita crna linija koja vodi do trećeg objekta gdje se robot trebao zaustaviti, a to je ujedno bilo mjesto gdje vožnja robota završava. Tijekom vožnje učenici su morali paziti na signalizaciju svijetla i zvuka koji su bili zadani. Samu vožnju možete pogledati na videu.

Učenici 5.a, 5.b i 6.a redoviti su polaznici robotike, svaki petak 5. i 6. sat u jutarnjoj smijeni bavimo se različitim zadacima i izazovima. Programiramo, dizajniramo, rastavljamo i sastavljamo. Ponekada se nađemo pred preprekama koje nisu jednostavne i zahtijevaju više rada, njihovo rješenje pruža  zadovoljstvo i radost. Posebno zahvaljujemo gospodinu Ivanu Deviću koji nam je pomogao u kreiranju staze za natjecanje.

Izvor: Marija Ivanković
Konacni_Pojedinacni_rezultati_-_3kolo.pdf (1.99 MB)