Nacionalni kviz za poticanje čitanja u ponešto izmijenjenom izdanju nastavlja se i ove godine

Autor: Brankica Živković, 22. 9. 2020.

Svi zainteresirani učenici Kviz će moći riješiti u razdoblju od 14. rujna do 23. listopada 2020. godine na računalu, tabletu ili pametnom telefonu.

Knjižnice grada Zagreba, u skladu sa svojom misijom poticanja čitanja kod djece i mladeži,  već više od dvadeset godina organiziraju nacionalni kviz uz svesrdnu pomoć knjižničara.

Od 2011. godine Nacionalni kviz za poticanje čitanja provodi se online.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja, u organizaciji Knjižnica grada Zagreba – Hrvatskog centra za dječju knjigu i Odjela za djecu i mladGradske knjižnice s Mediotekom, provodi se u Hrvatskoj putem mreže narodnih i školskih  knjižnica u Mjesecu hrvatske knjige 2020. godine i posvećen je planetu Zemlji. Naziv ovogodišnjeg kviza je ISTRAŽIVAČI PLANETA Z.

Ove je godine Nacionalni kviz za poticanje čitanja prilagođen novonastaloj situaciji:  umjesto čitanja knjiga, treba istražiti ponuđene online izvore informacija.

Tako će mladi čitatelji, učenici viših razreda osnovne škole, imati priliku proučiti zanimljive i zabavne, kvalitetne online izvore informacija za točno rješavanje kviza.

U namjeri da Kviz bude što atraktivniji, jednostavniji i pristupačniji djeci, od 2019. godine mrežne stranice Kviza redizajnirane su i prilagođene prikazu i rješavanju i na mobilnim telefonima. Na mrežnim stranicama Kviza može se pročitati sve vezano uz Kviz, pravila, najčešće postavljena pitanja, a na njoj će biti objavljeni i pobjednici Kviza.

Kviz se može riješiti kod kuće ili u nekoj od dječjih knjižnica (narodnoj ili školskoj).

Završna svečanost Nacionalnog kviza za poticanje čitanja održat će se u petak, 13. 11. 2020. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, uz prigodan kulturni program i izvlačenje nagrada koje su i ove godine bogate.

Zbog epidemiološke situacije moglo bi doći do promjene načina održavanja završne svečanosti, a sve obavijesti bit će pravovremeno objavljene na mrežnoj stranici kviza.

Popis pobjednika biti objavljen na mrežnoj stranici Nacionalnog kviza za poticanje čitanja najkasnije do 3. studenoga 2020. godine. Za sva pitanja kao i obavijest o pobjednicima moći ćete također dobiti i na telefonskim brojevima Odjela za djecu i mladež 01 4694 370 i Hrvatskog centra za dječju knjigu 01 4694 376.

« Travanj 2024 »