Mali humanitarci 7.d održali humanitarnu prodajnu akciju povodom Dana kruha

Autor: Blaženka Crnov, 1. 10. 2018.

U subotu 29.9.2018. godine u centru grada Našica, Mali humanitarci 7.d razreda i učiteljica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice, imali su humanitarnu prodajnu akciju u centru grada Našica povodom obilježavanja Dan kruha i Dana zahvalnosti za plodove zemlje. Skupljali su novčana sredstva za Udrugu za dobrobit i zaštitu pasa i mačaka Farmica Našice, UNICEF -ov projekt Škole za Afriku, za osobe u potrebi, skupljali plastične čepove za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma Čakovec Hrvatska za kupnju skupih lijekova za osobe u potrebi.

Učenici: Iva Bogdanović, David Crnković, Božena Černava, Dorotea Horvat, David Hvizdak, Ema Jović, Anđela Knežević, Hana Knežević, Dora Rogač, Mateo Sajda, Anja Stojaković, Marko Šimunek, Roko Šikić, Nikolina Tutnjević,  Lana Zebić i Karlo Knežević, 5.c su prikupljali dobrovoljni prilog, prodavali platnene torbice i majice s natpisom Farmica, pecivo, kolače, narukvice, čestitke koje su izradili učenici Učeničke zadruge „Tomislav“ Našice i pedagoška služba, a sva prikupljena novčana sredstva od prodaje proizvoda ići će u humanitarne svrhe za: Udrugu za dobrobit i zaštitu pasa i mačaka Farmica Našice, za  UNICEF-ov projekt Škole za Afriku koji će omogućiti besplatno školovanje siromašnoj djeci Burkine Faso i osobama u potrebi.

Za Udrugu za dobrobit i zaštitu pasa i mačaka Farmica Našice  prodavali su  majice i platnene torbe s otiskom udruge Farmica, za Udrugu Farmica prikupljali su novčana sredstva za liječenje i sterilizaciju  životinja, čipiranje, cijepljenje, hranu za pse i mačke, posude za hranu, vodu, povodce, ogrlice, stare deke, ručnike koje više ne koristite.

U projektu Unicef-a Škole za Afriku ove godine u Hrvatskoj sudjeluje 260 vrtića, osnovnih i srednjih škola. Hrvatska se prvi put priključila 2008. godine, a naša škola sudjeluje već desetu godinu zaredom. Skupljali su novčanu pomoć za siromašnu djecu Burkine Faso za školovanje, izgradnju škola, sanitarnih čvorova, spremnika za vodu, školske ploče,knjige, klupe i drugu opremu.

Prikupljali su plastične čepove za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma Čakovec Hrvatska za kupnju skupih lijekova za osobe u potrebi. Skupili su od početka ove školske godine preko 100 kg plastičnih čepova.

Zahvaljujemo se svim sponzorima koji su sudjelovali u ovoj humanitarnoj prodajnoj akciji: Pec - Pekari iz Markovca Našičkog, vlasniku Zoranu Janeskom, Pekari Urbarija, vlasniku Kolju Koljđeraju, Pekari Čočaj vlasniku Ramu Čočaju, Pekarni Victorija  vlasnici Mirjani Gvozdanović, Zoranu Mašiću za prijevoz, DVD Našice i  svim građanima, učenicima, udrugama koji su skupljali plastične čepove. Hvala svim građanima dobra srca koji su sudjelovali u ovoj hvalevrijednoj humanitarnoj akciji i prikupili 1330,00 kuna.
Mali humanitarci 7.d i učiteljica Đurđica Mašić
OŠ kralja Tomislava Našice