Roditelji – gosti predavači

Autor: Marija Ivanković, 23. 3. 2018.

Učenici 2. r. PŠ Velimirovac i njihova učiteljica Maja Simel Bošnjaković krenuli su u realizaciju projekta „Zanimanja ljudi“ tijekom kojega se roditelji mogu aktivno uključiti i surađivati kao predavači u razredu.

14. ožujka 2018. ugostili smo gđu Julijanu Benotić koje je učenike upoznala s poslovima vojnika. Ispričala im je kako izgleda jedan radni dan u vojsci, a učenici su pažljivo slušali i postavljali zanimljiva pitanja. Zanimalo ih je kako se postaje vojnikom, koliko i kako vježbaju, koriste li oružje, imaju li kazne za neposluh, nose li uvijek uniforme itd.  Naučili su da svaki vojnik mora obvezno znati riječi hrvatske himne koju su i dobili ispisanu za svoj fascikl za uspomenu na ovo druženje.

15.3.2018. gosp. Marijan Baričević upoznao nas je sa zanimanjem policajca. Veliku pažnju učenika privukli su razni predmeti za kriminalističku obradu koje im je donio pokazati, a koje su ujedno učenici mogli isprobati. Tako su izrađivali i promatrali pod povećalom svoj otisak prsta, vidjeli kako se traže i prikupljaju tragovi počinitelja zločina itd. Učenici su imali bezbroj pitanja i pokazali iznimnu zainteresiranost i aktivnost. Svaki učenik dobio je prigodnu knjižicu s podsjetnikom na najvažnije telefonske brojeve i zanimljivim sadržajima za učenje i zabavu.

Učenička radoznala lica najveći su pokazatelj uspješnosti ove suradnje. Zahvaljujemo gđi Benotić i gosp. Baričeviću na iznimnom trudu i pripremljenosti za sudjelovanje u ovom projektu. Veselimo se idućim gostima u razredu!

Izvor: Maja Simel Bošnjaković

« Travanj 2024 »