Ima jedan grad... Vukovar

Autor: Marija Ivanković, 20. 11. 2017.

U znak sjećanja na stradanja nedužnih civila, vojnika, ali i jednoga grada, učenici naše škole zapalili su svijeće i odali počast žrtvama agresije bivše JNA i paravojnih srpskih postrojbi na Vukovar 1991. godine. Lampioni su upaljeni u tišini i položeni pred zgradom škole.

Kasnije je održana svečanost , kraći program koji su izveli učenici naše škole pod vodstvom predmetnih učiteljica – Sandre Hvizdak i Aleksandre Čeliković Cvidrak.

Cijelo školsko predvorje djelovalo je posebno svečano – na tamnom je platnu tekla priča o Vukovaru, kroz slike, dok je učenički zbor izvodio najljepše domoljubne pjesme posvećene Gradu uz instrumentalnu pratnju na violini (učenica Helena Vulić), dvije gitare (učenici Filip Kon i Nikola Čeme) i klavijaturama (učiteljica Aleksandra). Glazbeni je dio upotpunjen učeničkim interpretacijama literarne proze i poezije o Vukovaru. Čitale su se Glavaševićeve  „Priče iz Vukovara“, Šoljanov „Vukovarski arzuhal“ i mnoge druge koje su nas potakle na razmišljanja o riječima kako je rat doista jedna od najgorih stvari koje se čovjeku mogu dogoditi i kako moramo cijeniti mir i slobodu u kojoj sada živimo, a za koju su živote položili svi oni kojih se sjećamo i za koje smo danas upalili svijeću. Hvala im na tome.

Tekst: Josip Zebić, 6.b

Fotografije: Ivan Kojić, 6.a