Drugačiji sat povijesti

Autor: Sandra Hvizdak, 17. 11. 2017.

Svjedoci smo ovih dana tužne obljetnice u kojima se prisjećamo dragih znanih nam i neznanih heroja… Prisjećamo se jednoga grada s posebnim pijetetom i emocijom - grada Vukovara.

U OŠ kralja Tomislava ovaj tjedan učenici A smjene imali su goste predavače na nastavi povijesti. Naime učenicima 8.a i 8. b razreda nastavu povijesti s temama iz Domovinskog rata održali su sami sudionici-oni koji su ga proživljavali i preživjeli.

U suradnji s Udrugom branitelja Domovinskog rata INA-Naftaplina KVIN i njezinim voditeljem Ivicom Kovačevićem, te Udrugom vukovarskih veterana prisjetili smo se stradanja grada heroja, kao i sudionika iz našičkoga kraja koji su sudjelovali u obrani istoga.

Umirovljeni pukovnik HV-a Goran Sokol održao je predavanje o Bitki za Vukovar, govoreći o bojnim djelovanjima u Istočnoj Slavoniji.

Umirovljeni bojnik HV-a Nikola Masnikosa rekao je nešto više o sudjelovanju dragovoljaca s područja našičke i orahovačke općine u obrani grada Vukovara, dok je časnički namjesnik Branimir Jokić iz Udruge vukovarskih veterana Domovinskog rata svjedočio o svom sudjelovanju u obrani grada, kao i izlasku iz samoga grada u proboju.

Učenicima je zorno i slikovito prikazano razdoblje od prije 26 godina, uz poruku da se takvo što nikada ne zaboravi!

« Ožujak 2024 »