Dan u Zlatnoj Gredi

Autor: Marija Ivanković, 17. 10. 2017.

Učenici šestih razreda naše škole okupili su se u ponedjeljak ujutro pred školom, odakle smo autobusom krenuli prema Zlatnoj Gredi. Jutro je bilo sunčano, što me obradovalo jer volim ići u prirodu kad je lijepo vrijeme. Tijekom putovanja razgovarali smo i igrali se na mobitelima te promatrali mjesta kroz koja smo prolazili, kao i krajolik. Na dolasku u Zlatnu Gredu dočekali su nas domaćini pa smo razgledali mjesto.

Za vrijeme obilaska posebno mi se svidjelo kada smo ugledali dva konja. Smeđi konj se zvao Princ, a bijeli Zelta. Prostor u kojem su smješteni ograđen je, a oko njega ima dosta drveća i zelenila. Tijekom šetnje šumom rješavali smo radni list s pitanjima o životinjama i prirodi. Popeli smo se i na čeku, mjesto s kojeg lovci promatraju životinje. S te visine imali smo odličan pogled na cijeli prostor. Dok smo išli u obilazak, s nama je išao pas Žuti. Slobodno je hodao pokraj nas. Dan je bio sunčan i vedar, a nebo plavo, s ponekim bijelim oblakom. Nakon šetnje šumom naša skupina je išla na predavanje o Dunavu i rijekama. Mogli smo dosta naučiti jer je bilo zanimljivo, a predavač nam je prikazivao tijek Dunava na jednoj karti. Poslije smo imali ručak koji je bio vrlo ukusan jer smo već ogladnili. Jeli smo pomfrit i pohani odrezak te salatu. Nakon što smo ručali vozio sam se biciklom, kao i ostali učenici. Sjedalo na biciklu je bilo malo previsoko pa mi je zbog toga vožnja bila dosta neudobna. Poslije je organizirano natjecanje između dvIju skupina. Učenici su se natjecali u povlačenju užeta, skakanju u vrećama i u nogometu. To je bilo na prostranom travnjaku, okruženom stablima čije su krošnje počele dobivati jesenje boje.

U Našice smo se vratili kasno poslijepodne. Bio sam malo umoran, ali ipak sretan i zadovoljan jer sam radni dan proveo izvan škole, u prirodi. Mislim da se i ostalim učenicima svidjelo što smo početak tjedna proveli u lijepom okolišu Zlatne Grede.

Tekst: Roko Šikić, 6. d

Fotografije: Đurđica Mašić