Intervju s Matom Kneževićem

Autor: Marija Ivanković, 4. 10. 2017.

Nastavna je godina u punom jeku. Gradivo se gomila, ispiti i provjere koji su nam se činili dalekima, sada su tu, za petama nam. Treba to sve naučiti, porješavati zadatke, zadaće, a treba se i zabavljati u međuvremenu. Kako organizirati vrijeme i što učini kako bismo naše obveze što uspješnije riješili? Savjet smo potražili tijekom razgovora s jednim od najboljih učenika naše škole.

Koliko vremena provodiš, dnevno, uz matematičke zadatka i kako ga provodiš?

Uz učenje,pisanje domaće zadaće i rješavanje ostalih zadataka provodim do sat vremena dnevno, a ponekad i više.

Kako si se pripremio za natjecanja?

Za natjecanja se pripremam rješavajući zadatke sa prijašnjih najecanja.

Koja je atmosfera najbolja za učenje?

Meni je osobno najbolja atmosfera - učenje u tišini.

Shvatili smo da voliš matematiku, ali sviđa li ti se još koji predmet?

Pored Matematike, sviđaju mi se još i Informatika, Tjelesni i Likovni

Misliš li da hrana ima učinak na tvoje učenje? Zašto?

Hrana nema neki poseban učinak na moje učenje, ali naravno, kad sam sit, bolje učim, a kada sam gladan, manje toga zapamtim.

Čuli smo da ti je mama učiteljica matematike i informatike u srednjoj školi. Pomaže li ti puno za pripremanja na natjecanja? Opiši nam to ukratko.

Pomaže mi tako što na papir ispiše zadatke s prijašnjih natjecanja. Nakon toga ja riješim te zadatke što mi puno pomogne .

Prenosiš li svoje znanje o Matematici na mlađega brata?

Moj brat nije još dovoljno star za teže matematičke zadatke, ali prepoznaje i zbraja jednoznamenkaste brojeve.

Imaš li posebne uspomene iz djetinjstva na matematiku?

Pa … sjećam se da sam još u vrtiću znao zbrajati višeznamenkaste brojeve i da me to zabavljalo.

Misliš li u budućnosti biti matematičar ili nešto drugo? Zašto?

Naravno da bih se u budućnosti volio baviti nečim vezanim uz matematiku ili informatiku, možda programirati, to smatram zanimljivim.

Imaš li preporuku za učenje ili savjet?

Preporučujem drugim učenicima da redovito uče i pišu domaće zadaće jer je i to jedan od načina učenja i uvježbavanja zadataka.

Hvala i sretno na sljedećim natjecanjima!

Martin Kuric, 6.b

Izvor: Novinarska skupina