Međunarodno WER Croatian Open natjecanje

Autor: Marija Ivanković, 27. 9. 2017.

Natjecanje se održalo 23. rujna 2017. u OŠ Kajzerica u Zagrebu, po prvi puta u Hrvatskoj. Sudjelovali su i učenici naše škole Mate Knežević, Martin Kuric i Šimun Vučemilović Jurić.

WER – Croatia Open, napredno je robotičko natjecanje koje je dio WER svjetskog kupa. Otvoreni kupovi WER paralelno se odvijaju u SAD-u, Kanadi, Australiji, te još jedan u Europi (u Španjolskoj). U WER - Croatian Open-u sudjelovali su učenici osnovnih i srednjih škola iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije. Kategorije natjecanja bile su mlađa dobna skupina, starija dobna skupina i učenici srednjih škola. Naš tim Mate, Martin i Šimun natjecali su se u kategoriji starija dobna skupina bilo je 49 timova natjecatelja.

Natjecanje se odvijalo u dva kruga, ukupno vremenski od 10 do 17 sati. U svakome krugu učenici su trebali riješiti  zahtjevne zadatke poput premještanja predmeta, okretanja vjetrenjače, spuštanje mosta i prenošenja tereta. Svaki zadatak koji je robot trebao izvršiti, morao se valjano kodirati, prebaciti na robota, višestruko isprobati na stazi, po potrebi korigirati i pripremiti za ocjenjivanje sudaca. Sve to bilo je nužno napraviti u vrlo kratkom vremenu.

U oba kruga natjecanja ostvarili smo 60 bodova i na ukupnom poretku smo 45. Budući smo tek godinu dana u "robotici" zadovoljni smo što imamo iskustvo sudjelovanja na ovakvom natjecanju i to nam je motivacija za daljnji rad. U Šangaj ove godine putuju učenici iz OŠ Julija Klovića iz Zagreba.

Nakon natjecanja navratili smo u  McDonalda's gdje smo obnovili snage nakon cjelodnevnog kodiranja. Hvala ravnateljici! :) Bravo Mate, Martine i Šimune! :) Odličan ste tim i lijepo ste se snašli u zadacima. "Ove godine idemo u kino, ne u Kinu" :) rekao bi naš Mate, a nagodinu to zna... u napad za Šangaj :) Vaša mentorica Marija Ivanković.

« Travanj 2024 »