Učenice OŠ kralja TomislavaNašice osvojile su 2. mjesto na završnici Državnog prvenstva u šahu

Autor: Iva Peršić, 2. 5. 2017.

U  Poreču 26. - 28. travnja 2017. učenice i učiteljica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice sudjelovale su na Završnici Državnog prvenstva školskih sportskih društava osnovnih škola Našice u ŠAHU i osvojile su 2. mjesto!

Učenice i učiteljica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice bili su predstavnici Osječko - baranjske županije na Završnici Državnog prvenstva školskih sportskih društava osnovnih škola 2017. godine u ŠAHU za djevojčice i dječake u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza.

Na svečanom otvorenju natjecanja u dvorani Intersport, uz prigodan program, sve prisutne natjecatelje pozdravio je predsjednik HŠSS-a, gospodin Nikola Perković koji je poželio natjecateljima fer borbu i što bolji uspjeh.

Na početku natjecanja šahiste je pozdravio međunarodni šahovski sudac Vlado Karagić i gospodin Zlatko Rožić.

Na natjecanju sudjelovalo je 6 ekipa djevojčica, a ekipe su postigle ovaj rezultat:
1. OŠ Vukovina, Vukovina, 2. OŠ kralja Tomislava, Našice, 3. OŠ Ferdinandovac, Ferdinandovac,4. OŠ Vrbovsko,  Vrbovsko, 5. OŠ Jelsa,  Jelsa, 6. OŠ Brezovica, Brezovica, Zagreb.

Na svečanoj ceremoniji, najboljim natjecateljima dodijeljeni su pehari, medalje i priznanja, kojima je uručio predstavnik HŠSS-a.

Ekipa iz OŠ kralja Tomislava osvojila je 2. mjesto, a u ime ekipe OŠ kralja Tomislava pehar je primila kapetanica Valentina Crnković.

Ekipu djevojčica činile su:

1. Valentina Crnković, 8.d

2. Petra Vidović, 5.c

3. Tina Gretić, 2. V

4. Gabrijela Grgurić, 8.d

5. Elizabeta Bernat, 2. V

Voditeljica ekipe bila je učiteljica Đurđica Mašić.

Ovaj lijep uspjeh šahistice su postigle uz suradnju s vanjskim suradnikom trenerom Adamom Tomaićem. Zahvaljujemo Gradu Našicama za sponzorstvo.

Izvor: Đurđica Mašić

« Travanj 2024 »