Održano predavanje pod nazivom "Prevencija i alternativa"

Autor: Iva Peršić, 24. 4. 2017.

U utorak 11. travnja 2017. godine učenici petih i šestih razreda naše škole slušali su predavanje pod nazivom "Prevencija i alternativa". Riječ je o dijelu preventivnoga programa - "Zajedno više možemo" koji učenicima približava, kroz etape, organizaciju policijske djelatnosti u zaštiti građana, načine na koje je moguće zaštititi se od nasilja pa sve do razvijanja svijesti o štetnosti opojnih sredstava.

Uvodno je predavanje održao područni kontakt policajac koji je govorio o osnovama policijskoga postupanja i zakonskim odredbama u slučaju izbijanja i evidentiranja vršnjačkog nasilja kao i o postupanju kod evidencije konzumiranja opojnih sredstava. Istaknuo je važnost pravodobnog rješavanja problema kao i to da se uvijek treba obratiti za pomoć starijim osobama u koje imamo povjerenja.

Interaktivni dio izlaganja izlaganje održala je psihologinja Zrinka Pavlović istaknuvši važnost odgovornosti pojedinca i pravilan odnos prema svim oblicima rizičnoga ponašanja, ali i to da osvijestimo ulogu policije kao pomagača u našem odrastanju.

Ovaj se projekt provodi već šestu godinu i bilježi pozitivne pomake u prevenciji različitih oblika ovisnosti kod učenika.

Na kraju predavanja učenicima su na poklon primili kemijske olovke i edukativno-informativne kartone pod nazivom "Moj otisak prsta" koji sadrži važne telefonske brojeve kao i ​​​​​​podatke o kontakt policajcu kojeg su upoznali. Policajac im je pomogao uzeti otisak kažiprsta prilikom čega se učenici upoznaju i sa svrhom daktiloskopije kao važnim načinom u otkrivanju kaznenih djela te doprinosu Ivana Vučetića na tom području.​

Izvor: Martin Kuric i Adam Zebić, 5.b.

« Ožujak 2024 »