Predstavljeni rezultati školskoga projekta "Mi jedemo odgovorno"

Autor: Brankica Živković, 21. 2. 2017.

U utorak 21. veljače 2017. izložbom plakata u holu škole predstavili smo rezultate rada naših učenika i učitelja na projektu "Mi jedemo odgovorno".

U ovaj smo se projekt uključili s ciljem poučavanja djece i odraslih o važnosti stjecanja pravilnoga odnosa prema hrani. Pritom smo istraživali kako proizvodnja i plasman hrane utječe na ekosustave, vode, tlo, zrak, klimatske promjene, javno zdravstvo te planet Zemlju u cjelini.

Kao eko-škola, nastojimo tijekom cijele školske godine provoditi raznolike projekte i aktivnosti kako bismo kod učenika razvijali ekološku osviještenost i brigu za naš planet.

Raznolike ekološke teme bile su podijeljene po razredima:
•PREHRAMBENE NAVIKE
•MANJA KONZUMACIJA MESA
•PALMINO ULJE
•BACAMO LI SVOJU BUDUĆNOST?
•JE LI PRAVO VRIJEME DA SE JEDU JAGODE?
•TKO SU LJUDI IZA HRANE KOJU JEDEMO?
•EKOLOŠKI OTISAK HRANE
•OČUVANJE RAZNOLIKOSTI U MOJEM VRTU
ČUVANJE I UZGOJ STARIH VRSTA…

Učenici i djelatnici škole danas su imali priliku pogledati izložbu plakata te naučiti više o zanimljivim temama u vezi s prehranom čovjeka.

U projekt su se uključili svi učenici i učitelji matične škole i područnih škola.

Glavne poruke projekta "Mi jedemo odgovorno":

•Jedite odgovorno tako da se hranite zdravo te hranu birate prema etičkim načelima.
•Konzumirajte hranu koja je dobra i za vaše tijelo i za okoliš.
•Ne razbacujte se hranom. Kupujte i jedite samo ono što vam je potrebno.
•Pametno postupajte s ostatcima hrane – darujte ih, nahranite životinje ili kompostirajte.
•Kupujte domaću hranu  ili hranu koje  ima malen utjecaj na okoliš,  te vodite brigu o tome tko je proizveo, tko isporučuje hranu i pod kojim uvjetima.
•Pozitivnim  duhom pristupite vizualnom izgledu hrane koju konzumirate (cijenite hranu po njenim nutritivnim vrijednostima a ne vizualnom izgledu).

« Travanj 2024 »