Naši učenici nastupili na manifestaciji "Knjižnica na tanjuru"

Autor: Ana Marošević, 9. 7. 2016.

3. lipnja 2016. u sklopu obilježavanja Dana grada u središtu Našica pripremljena je kulturna gastro-ponuda u organizaciji Središnje knjižnice Slovaka u RH pri Hrvatskoj narodnoj knjižnici i čitaonici Našice.

Na njoj su svoj rad predstavili Središnja knjižnica Slovaka u RH pri Hrvatskoj narodnoj knjižnici i čitaonici Našice i Slovački centar za kulturu Našice.

Knjižnica na manifestaciji pod znakovitim nazivom "Knjižnica na tanjuru" pružila je građanima Našica pogled u slovačku kulturu i tradicije kroz spoj izložbe knjiga, degustaciju 7 vrsta slovačkih jela,  prikaz ženske nošnje, glazbu i svirku na tradicionalnom instrumentu fujari u izvedbi Tatjane Buha i slovačke pjesme u izvedbi naših učenika iz šestog razreda Luke Kraljika, Jana Strapača, Martine Malijurek i Valerije Budoš. Otpjevali su veselé pjesme koje su uvježbali sa svojom učiteljicom.

Učenike je pozvala voditeljica knjižnica Ružica Vinčak, koja već dugo i uspješno surađuje s našom školom. Štand knjižnice i slovačkog centra posjetili su i gradonačelnik Krešimir Žagar,  Tajnica Saveza Slovaka i predsjednica Matice slovačke Markovac Branka Baksa, predsjednik Vijeća slovačke nacionalne manjine Osječko-baranjske županije Franjo Kanđera i predsjednica Vijeća slovačke nacionalne manjine Grada Našica Ana Kanđera.

Zadovoljni učenici su na kraju dobili i prigodne poklone.

Ana Marošević

« Ožujak 2024 »