Humanitarne akcije za Udrugu za zaštitu životinja Našice NA 4 ŠAPE

Autor: Marija Ivanković, 13. 5. 2016.

U petak 8.5.2016. godine učenici i učitelji OŠ kralja Tomislava Našice u goste su pozvali volonterke Udruge za zaštitu životinja Našice NA 4 ŠAPE i uručili im 2.300, 00 kn  i hranu za pse i mačke koje su prikupili na dvije održane  humanitarne akcije. Jedna humanitarna akcija održana je u centru grada Našica  na manifestacije 8. Dani vina, turizma i cikloturizma povodom festivala Dan hobija, a druga prikupljanjem dobrovoljnih priloga učenika i učitelja na razini škole.

U ime Učeničke zadruge „ Tomislav“ učiteljica Mihaela Pokrivka i Matija Ravlić, zajedno s učenicima svečano su uručili novčana sredstva  volonterki Dubravki Vešligaj i Silviji Vidaković.

Novčana sredstva su prikupili na humanitarnoj prodajnoj akciji povodom festivala Dana hobija, a sudjelovale su učiteljica Mihaela Pokrivka ( sekcija „Bakine male tajne“), Matija Ravlić ( sekcija „Mali pčelari“ ) koji su prodavali svoje proizvode od komušine, meda, čestitke, biljke, drveta… zajedno s učenicama, Beatom  Zavada (7.a) i Mijom Banaj (8.a). Prodavali su se čestitke koje su napravili učenici, pedagoška služba i ravnateljica Vlatka Zahirović. Sa svojim proizvodima sudjelovala je sekcija „ Mali modelari“ koje vodi učitelj Danijel Rončević i voditeljica Učeničke zadruge Natašu Kruljac.

U ime učenika 8.d razreda: Melisse Pohlmann, Ane Moguš, Emanuele Tudja, Mie Stojaković, razrednice Đurđice Mašić i učenice Lorene Šarić iz Srednje škole Isidora,  novčana sredstva  od prikupljenih dobrovoljnih priloga na humanitarnoj akciji i od prodaje  kolača koje su napravile kuharice škole uz odobrenje  ravnateljice,  predsjednica razreda Ivana Keglević, koja je bila inicijator ove humanitarne akcije, predala je novčana sredstva volonterki Silviji Vidaković. Sve skupa na humanitarnoj prodajnoj akciji skupljeno je 1200,00 kuna.

Na prijedlog Ivane Keglević, Mali humanitaraci, zajedno s učiteljicom Đurđicom Mašić  tijekom svibnja organizirali su drugu humanitarnu akciju prikupljanja dobrovoljnih priloga i hrane na razini škole uz odobrenje ravnateljice Vlatke Zahirović za Udrugu za zaštitu životinja NA 4 ŠAPE.

Ovoj akciji su se odazvali učenici i učitelji škole. U ime učenika i učitelja prikupljena novčana sredstva od 1100,00 kuna i 7 kg hrane za pse i mačke svečano je uručila Emanuela Tudja učenica 8.d razreda volonterki Dubravki Vešligaj.

U ime Udruge za zaštitu životinja NA 4 ŠAPE  Našice volonterka Dubravka Vešligaj zahvalila se ravnateljici Vlatki Zahirović, učenicima, učiteljima, roditeljima, kuharicama, pedagoškoj službi, učitelju likovne kulture Josipu Kanisu, građanima našičkog kraja, Učeničkoj zadruzi „ Tomislav“, 8.d razredu, Malim humanitarcima i učiteljici Đurđici Mašić koji su sudjelovali u ovim hvalevrijednim humanitarnim akcijama čija će donacija koristiti za kupnju hrane, cijepljenje, čipiranje, kastriranje, sterilizaciju, troškove liječenja u veterinarskoj stanici i troškovi prijevoza do udomitelja pasa.

Volonterka Dubravka je rekla da udruga postoji  tek  4 mjeseca, nema stalna primanja i financijski ovisi o dobrovoljnim  prilozima građana i zahvalila se što će novčana sredstva i hrana pomoći  napuštenim, bolesnim i gladnim životinjama. Trenutačno vode brigu o devet  pasa te da sada momentalno u gradu Našicama nema nijedan pas lutalica jer ih je udruga za ovo kratko vrijeme udomila ili privremeno smjestila kod teta čuvalica do trajnog udomljenja. Do sada su za ovo kratko vrijeme zbrinuli i udomili 30 pasa.

AKO ŽELITE POMOĆI

Svi zainteresirani novčani prilog mogu uplatiti na žiroračun Udruge NA 4 ŠAPE Našice kod Erste&Steiermarkische Bank IBAN: HR75 2402006-1100769422

ili na račun Veterinarske stanice Našice kod Hypo Alpe Adria Bank IBAN: HR9625000091 102001461, model HR00, poziv na broj 211, naznakom svrhe da je donacija za liječenje pasa.

Od srca  Vam hvala!!!!

Izvor: Đurđica Mašić