3. Noć u knjižnici

Autor: Ivana Ostrički, 26. 4. 2016.

U petak 22. travnja, u okviru nacionalne manifestacije Noć knjige, u našoj je školi održana 3. Noć u knjižnici.

U programu su sudjelovali učenici predmetne nastave, nastavnice hrvatskoga jezika Branka Turza, Brankica Pavić, Vesna Kovačević-Tomić i Tanja Majdandžić, pripravnica Marina Šprem, studentica Tena Turza i školska knjižničarka Ivana Ostrički.

Program je započeo u 19,00 sati prezentacijom kojom smo se prisjetili prošlogodišnjih aktivnosti. Uslijedio je igrokaz učenika Medijske skupine (Marija Bilić, 7.d; Karla Mikinac, 5.d; Tatjana Djedović, 6.c; Dorotea Sabljak, 5.c; Kristina Šerbeđija, 5.d; Gabrijela Grgurić, 7d; Matea Koš, 7.d; Mihael Ferčec, 6.d) i nastavnice Vesne Kovačević-Tomić. Nastavnica je pohvalila angažman svojih učenika koji su samostalno osmislili predstavu moderne Pepeljuge.

Već tradicionalno, nastavili smo s aktivnostima Čitateljski kviz i Natjecanje u čitanju naglas.

U Čitateljskom kvizu za 5. razred pobjedu su odnijele učenice A smjene: Gracia Hlobik, Lara Šimić i Klara Formbaher (5.b razred).

U 6. su razredu pobijedili učenici 6.a i 6.b razreda: Karla Brkić, Luka Čatić, Božica Bjelokapić i Antonio Božić.

Pobjednici 7. razreda bili su učenici 7.c i 7.d razreda: Laura Hvizdak, Donovan Repka, Dora Markulić, Lara Knežević.

U kvizu o poznavanju lektire za 8. razred pobijedili su učenici 8.c i 8.d: Dorotea Sokol, Mihaela Damjanović, Matej Mandić i Ivana Keglević.

Uslijedilo je Natjecanje u čitanju naglas organizirano za učenike 5. i 6. te 7. i 8. razreda. Učenici su željenu knjigu predstavili kratkim uvodom o njezinu sadržaju i obrazloženjem izbora knjige te čitanjem najdražeg ulomka, pri čemu su nastavnice ocjenjivale kreativnost uvoda, jasnoću i razgovjetnost, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu i sveukupni dojam. Povjerenstvo u natjecanju mlađih učenika činile su nastavnice Branka Turza i Vesna Kovačević-Tomić, a u natjecanju starijih učenika nastavnice Brankica Pavić i Tanja Majdandžić.

Rezultati u kategoriji mlađih učenika su sljedeći:

1. mjesto Marija Djedović, 5.a
2. mjesto Benjamin Lamot, 5.d
3. mjesto Tamara Stanković, 6.b

U kategoriji starijih učenika poredak je sljedeći:

1. mjesto Dorotea Sokol, 8.c
2. mjesto Beata Zavada, 7.a
3. mjesto Ivana Keglević, 8.d

Nakon okrepe, koju su pripremile naše kuharice, nastavili smo druženje u knjižnici i učionici informatike. U knjižnici je bilo organizirano čitanje u mraku posvećeno važnosti čitanja 20 minuta dnevno. Nakon odabira željene knjige, učenici su pojedinačno ili u skupinama čitali knjige, nakon čega je upriličeno gledanje kratkih filmova. Istovremeno, u učionici informatike igrali smo jezične društvene igre te izrađivali straničnike i plakate s porukama o važnosti čitanja.

Druženje smo priveli kraju u 22,30. Budući da su učenici na ovaj način kvalitetno proveli slobodno vrijeme družeći se i igrajući sa svojim vršnjacima iz škole, provjeravajući svoje znanje iz lektire, čitajući zanimljive knjige i šireći svoja iskustva, vjerujemo da će sljedeći susret donijeti  puno zabave, zanimljivosti, smijeha i ugodnog druženja s prijateljima i knjigama.

Čitajte 20 minuta dnevno! Vidimo se sljedeće godine!

Popis_ucenika_za_3._Noc_u_knjiznici.pdf (192.26 KB)

« Travanj 2024 »