Održan svečani program "Živim život bez nasilja"

Autor: Brankica Živković, 14. 4. 2016.

U Domu kulture Našice u srijedu 13. travnja održan je svečani program kojim je završen ovogodišnji projekt "Živim život bez nasilja".

Organizator događaja bila je Policijska uprava osječko-baranjska i odgojno-obrazovne ustanove s našičkoga područja uz potporu Županijskog koordinatora za provođenje školskih preventivnih programa i Grada Našica.

Na početku programa pozdravnu riječ održao je voditelj Tomo Andrašević, policijski službenik koji je u sklopu ovoga programa učenicima 7. i 8. razreda s našičkoga područja tijekom ove školske godine držao predavanja o vrstama nasilja i sprečavanju nasilja među vršnjacima.

Prigodnom programu nazočili su svi učenici 7. i 8. razreda naše škole u pratnji svojih razrednika te ravnateljica Vlatka Zahirović i pedagoginja Ivana Šteković.

Učenički zbor OŠ kralja Tomislava pod vodstvom prof. Dubravka Pernickog nastupio je s pjesmom "Hit the road Jack" i solističkim nastupom naše učenice Karle Žiha.

Nakon toga nastupila je dječja skupina SKUD-a OŠ "Ivan Brnjik Slovak" iz Jelisavca te Paula Katavić iz OŠ Dore Pejačević s pjesmom "Rolling in the deep".

Voditelj programa zatim je dodijelio nagrade učenicima čiji su likovni radovi na temu nenasilja bili izabrani kao najuspješniji. To su Nikolina Peršić, 7.a, Lovro Baričević, 7.b, Gea Kristek, 8.c i Dorotea Sokol, 8.d.

Uslijedila je dodjela zahvalnica za uspješnu suradnju u provođenju projektnih aktivnosti ravnateljicama škola te gradonačelniku Našica Krešimiru Žagaru i načelniku Policijske postaje Ivici Bukviću.

Na kraju programa učenicima je prikazan igrano-dokumentarni film "Živim život bez nasilja".

Izvor: Karla Brkić, 6.a, Novinarska skupina

« Ožujak 2024 »