Svečano otvorenje parka za pse Šapica u Našicama

Autor: Marija Ivanković, 27. 5. 2015.

U nedjelju 10. svibnja  2015. u 10,00 sati u Ulici kralja Petra Krešimira predsjednica 7.d razreda OŠ kralja Tomislava Našice Dora Hanižjar i predsjednik Kinološkog društva Našice Zvonimir Kolarić svečano su otvorili park za pse Šapica. Na 320 četvornih  metara vlasnici će moći šetati i istrčavati svoje pse 24 sata na dan.

Predsjednik Kinološkog društva Našice Zvonimir Kolarić izjavio je: „Prostor je dosta velik i stali smo uz bok svim većim gradovima u Hrvatskoj, pa i u Europi. Društvo se nada da će u idućem razdoblju oplemeniti ovaj prostor dodatnim sadržajima koji bi motivirali pse i njihove vlasnike da što više upotrebljavaju park“. Dodao je da je inicijativa potekla od 7.d razreda i razrednice Đurđice Mašić, koji su osmislili projekt uređenja parka za pse, prijavili se na natječaj Otisak srca i od Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva dobili 10.000 kuna.

Projekt su predložile i napisale učenice Dora Hanižjar  i Katarina Kruljac uz suglasnost ravnateljice Vlatke Zahirović.

Ravnateljica škole Vlatka Zahirović zahvalila se učenicima 7.d razreda i razrednici Đurđici Mašić,

Kinološkom društvu Našice i svima drugima koji su omogućili realizaciju projekta te izjavila: „Svi su radili otvorena srca, nisu štedjeli ni vrijeme ni trud. Nadam se da će se nastaviti najavljena ulaganja u opremanje kako bi ovaj park postao parkom europskih razmjera''.

Na kraju službenog dijela trener pasa i član Kinološkog društva Našice Ervin Štrucelj,  pokazao je prisutnim ljubiteljima pasa neke vještine i poslušnosti sa svojom ljubimicom belgijskom ovčarkom Ritom.

Ovaj je park  nastao inicijativom 7.d razreda OŠ kralja Tomislava iz Našica (Dora Hanižjar, Katarina Kruljac, Ivana Keglević, Matej Mandić, Josipa Smrček, Emanuela Tudja, Mia Stojaković, Roberta Zahirović, Ana Flegar, Ivan Mihaljević, Ana Moguš, Melissa Pohlmann, Oliver Posavc, Helena Neziraj) i razrednice Đurđice Mašić

u suradnji s Kinološkim društvom Našice i predsjednikom Zvonimirom Kolarićem. S realizacijom projekta krenuli smo 20. siječnja 2015. godine, a s planiranim smo radovima završili 9. svibnja 2015.

Pod satom razrednika predlagali smo imena parka (izabrani prijedlog imena dala je Ivana Keglević)

i napisali pravila ponašanja u parku za pse kojima smo na satu hrvatskoga  jezika s učiteljicom Tanjom Majdandžić  ispravljali pravopisne greške.

Pod satom likovne  kulture crtali  smo crtež  za natpis na ulaznim vratima parka, a učitelj Josip Kanis izabrao je crtež Ivane Keglević kao najbolji rad.

Na satu engleskog  jezika  učenici su s učiteljicom Monikom Sobodić  preveli pravila ponašanja na engleski jezik, kako bi  strani turisti  dobili informaciju da  se ondje mogu  odmoriti sa svojim ljubimcima.

Učenica 2.b razreda Ema Korbar nacrtala je kako će u budućnosti izgledati park za pse Šapica sa svim spravama.

U ovom projektu sudjelovali su članovi Kinološkog društva Našice: Danijel Kotromanović, Zoran  Mašić,  Ervin Štrucelj, Zvonimir Kolarić, Tihomir Krumerac i Damir Orban;  djelatnici škole: domari Josip  Kranic, Goran Đomešić i Siniša Balog, učiteljica Gordana Cvijetović Tanja Majdandžić, Monika Sobodić,, Josip Kanis; volonteri: Mislav Mašić, Mihovil Mašić, Mirjana Gajski, Miroslav Hanižar, Predrag Njegovanović, Hrvoje Drozd i Maja Drozd; javne institucije i privatne tvrtke.

Ovom prilikom želimo zahvaliti svim sudionicima projekta koji su potpomogli izgradnju parka i svim volonterima koji su svojim radom doprinijeli njegovoj izgradnji, zbog čega je projekt uspješno okončan.

Zahvaljujemo ravnateljici OŠ kralja Tomislava Našice Vlatki Zahirović  što nam je odobrila  sudjelovanje u natječaju,Gradu Našicama, gradonačelniku Krešimiru Žagaru i gospodinu Boži Papcu na ustupljenom zemljištu za gradnju parka za pse, volonterima i sponzorima  projekta  Park za pse u gradu Našicama.

Donosimo popis njihovih imena:

1. Antun Katona, mag. ing. aedif.

2. Vektra d.o.o.,  Varaždin, poslovnica  Našice – Ivan Majer, dip. ing. Geod.

3. Obrt Korbar, Zoljan, Dražen Korbar,  djelatnici Ivica Filipašić i Zdenko Bartoš

4. Uremović d.o.o., Našice, Tomislav i Slavko Uremović

5. Tisak d.o.o., Našice,  direktor Mirko Bukvić, Zvonko Pinter

6. Papuk d.o.o., Našice

7. Drago Hajmiler, Martin

8. PIN Reklamni tisak d.o.o.,  Našice, Rudica  Čeme

9. HŽ infrastruktura dionica telekomunikacija, Našice, Emil Kerešin, Miroslav Aničić i  Mirko Bereš

10. Gradatin d.o.o., Sesvete, Predstavništvo  Našice

11. Obrt AMB, Našice, Antonio i Mario Anđelić

12. Zoran i Đurđica Mašić, Našice

13. HEP ODS d.o.o. Elektroslavonija Osijek, Pogon Našice, djelatnik Janko Janković

14. Našički park d.o.o. za komunalne djelatnosti, Oto Dudjak

15. DVD Našice, zapovjednik Javne vatrogasne postrojbe Saša Ljubljanović, vatrogasci: Domagoj Živadinović i Silvijo Vuković.

16. JUG d.o.o., Našice, Darko Jug

17. Mjesni odbor, Našice

18. Veterinarska stanica, Našice

19. Feravino, Feričanci