Geometrijska škola Stanka Bilinskog

Autor: Marija Ivanković, 16. 4. 2015.

11.4.2015. naši učenici i učiteljice matematike sudjelovali su u radu V. Geometrijske škole Stanka Bilinskog. Robert Katavić, 8.c osvojio je sjajnu treću nagradu na natječaju za "Najlijepšu geometrijsku sliku"  Čestitamo! :)

Bila je to prava geometrijska subota u 8.30 okupili smo se u SŠ Isidora Kršnjavog u Našicama. 149 sudionika iz osnovnih i srednjih škola, svi zaljubljenici u matematiku. Našu školu predstavljali su učenici: Robert Katavić, Monika Puhanić, Klara Farkaš i Karla Žiha i učiteljice Blaženka Dudjak, Dragana Golub, Martina Strapač i Marija Ivanković. Program je počeo s nastupom učenika OGŠ "Kontesa Dora". Dr. sc. Mirko Polonijo održao je spomen predavanje na temu Život i rad dr. sc. Margite Pavleković, osvježivši slikopisom obiteljskih fotografija sjećanje na dragu profesoricu Metodike matematike većine nazočnih nastavnika.

Zatim su slijedile radionice za učenike i predavanja za nastavnike.

Dr.sc. Ljerka Jukić Matić održala je predavanje za nastavnike pod nazivom Geometrija i Sherlock Holmes te s studenticom Valentinom Cutek radionicu za učenike Matematička priča, a mr.sc. Ivanka Stipančić Klaić predavanje za nastavnike te s mr. sc. Josipom Matotek radionicu za učenike pod nazivom Crtice iz geometrije. Učenici su bili motivirani zanimljivim zadacima i konstruktivnim rješenjima. O tome svjedoči i 35 slika koje su donijeli na Natječaj za najljepšu geometrijsku sliku. 1. mjesto osvojila je slika Suzane Pratljačić, učenice 3. r. prirodoslovno matematičke gimnazije iz SŠ Isidora Kršnjavog Našice, 2. mjesto osvojila je slika Antonije Kos, učenice 2. razreda Gimnazije Beli Manastir, a 3. mjesto pripalo je Robertu Kataviću, učeniku 8. razreda OŠ kralja Tomislava Našice.

Hvala svima koji su doprinjeli radu Geometrijske škole.

« Travanj 2024 »