2. Noć u knjižnici

Autor: Ivana Ostrički, 24. 4. 2015.

Povodom Svjetskog dana knjige, 23. travnja 2015., uključili smo se u manifestaciju Noć knjige u organizaciji Nacionalne i sveučilišne knjižnice.

Drugu smo godinu zaredom organizirali program Noć u knjižnici, ispunjen bogatim programom za učenike predmetne nastave. Nositelji su ovoga susreta nastavnice hrvatskoga jezika i školska knjižničarka.

U školskoj smo se knjižnici okupili u 19 sati. Program smo otvorili prezentacijom kojom smo se prisjetili prošlogodišnje Noći u knjižnici. Nakon toga su nastupili učenici 8.c razreda, Ines Katruša, Matea Puhanić i Robert Katavić, s igrokazom Bijeli duh Huh, koji su osmislili i  uvježbali pod mentorstvom nastavnice Vesne Kovačević-Tomić.

Uslijedilo je Natjecanje u čitanju naglas. Učenici su predstavljali najdraže knjige pri čemu su nastavnice ocjenjivale kreativnost uvoda, jasnoću i razgovijetnost, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu i sveukupni dojam. U kategoriji mlađih učenika (5. i 6. r.) nagrađeni su sljedeći učenici: Beata Zavada, 6.a (3. mjesto), Petra Dundović, 5.c (2. mjesto) i Laura Hvizdak, 6.c (1. mjesto). Među natjecateljima 7. i 8. razreda nagrade su osvojili Dorotea Sokol, 7.c (3. mjesto), Matej Mandić, 7.d (2. mjesto) i Laura Kalazić, 8.b (1. mjesto).

Nakon okrepe, koju su pripremile naše kuharice, nastavili smo se natjecati u Čitateljskom kvizu. Sudionici su se u timovima natjecali u poznavanju lektire, što je bila prilika da se učenici podsjete lektira koje su čitali ili upoznaju s onima koje će tek čitati. U kvizu za 5. razred nagradu su osvojili Marko Bestvina, Božica Bjelokapić, Hrvoje Dudjak i Antonio Božić (5.b), za 6. razred Lucija Vučemilović-Jurić I Denis Torlaković, za 7. razred Dorotea Sokol, Mihaela Damjanović, Ivana Keglević I Matej Mandić (7.c i d), a za 8. Klara Farkaš i Monika Puhanić (8.c).

Program smo nastavili  s aktivnošću Čitanje u mraku. Uz noćne svjetiljke zajednički smo pročitali priču Vidovnjakinja Jasminke Tihi-Stepanić i Ah, odrastanje Sanje Pilić. Učenici su samostalno ili u skupinama nastavili čitati knjige po vlastitom izboru.

Na kraju samo se zabavili uz jezične društvene igre. Uz suvremene, kao što su Pictionary, Scrabble, Headbands i Pogodi tko, prisjetili smo se Vješala, igre Država, grad, selo, Kaladont i dr.

Druženje smo priveli kraju u 22,30 uz želju da se do 3. Noći u knjižnici  još više družimo sa svojim vršnjacima i čitamo, čitamo, čitamo!

Više fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici.

« Travanj 2024 »