Osnovna škola kralja Tomislava Našice

> Naslovnica

Šahistice naše škole osvojile 3. mjesto na državnom prvenstvu

Autor: Vlatka Zahirović, 24. 4. 2015.

Na Završnici državnog prvenstva školskih sportskih društava osnovnih škola održanom 9. i 10. travnja 2015. učenice naše škole osvojile su treće mjesto! Čestitamo učenicama i njihovoj voditeljici Đurđici Mašić!

Učenice i učiteljica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice sudjelovali su na Završnici državnog prvenstva školskih sportskih društava osnovnih škola 2014./2015. godine u ŠAHU za djevojčice i dječake koje je održano 9. i 10. travnja 2015. godine u OŠ Vukovine – područna škola Buševec.

U odličnoj organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza, suorganizatora Županijskog školskog športskog saveza Zagrebačke Županije, domaćina OŠ Vukovine, pokrovitelja Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, organizacijskog odbora završnice Slavka Fukata, Maje Rađenović i Ivana Dujića, održana je Završnica državnog prvenstva školskih sportskih društava u šahu. Sve prisutne natjecatelje pozdravili su ravnatelj OŠ Vukovine Krešimir Matašin i predsjednik Hrvatskog školskog sportskog saveza profesor Nikola Perković koji su poželjeli natjecateljima fer borbu i što bolji uspjeh.

Na natjecanju sudjelovalo 6 ekipa djevojčica iz cijele Hrvatske i osvojili su:
1. Zagreb, 2. Vrbovsko, 3. Našice, 4. Blato, 5. Štrigova, 6. Rovišće.

Najboljim natjecateljima pehare, medalje i priznanja svečano je uručio predsjednik HŠSS profesor Nikola Perković.
Ekipa djevojčica iz OŠ kralja Tomislava osvojila je 3. mjesto , a u ime ekipe OŠ kralja Tomislava pehar i poklone je uzela Paula Njegovanović Ocelić.

Ekipu djevojčica činile su:

1. Ana Flegar, 7.d
2. Paula Njegovanović Ocelić, 7.b
3. Valentina Crnković, 6.d
4. Petra Vidović, 3.V
5. Gabrijela Grgurić, 6.d

Voditeljica ekipe bila je učiteljica Đurđica Mašić.

Ovaj lijep uspjeh djevojčice su postigle uz suradnju vanjskog suradnika trenera Adama Tomaića.
Također u konkurenciji dječaka sudjelovalo je 6 ekipa dječaka i osvojili su: 1. Sveta Nedjelja, 2. Delnice, 3. Zadar, 4. Zagreb, 5. Đakovo i 6. Belice.  Ekipa OŠ Vladimir Nazor Đakovo je osvojila 5. mjesto zajedno s voditeljem Markom Vuićem.