Izložba Našički kraj od prapovijesti do danas

Autor: Vlatka Zahirović, 16. 4. 2015.

U našoj školi u suradnji sa Zavičajnim muzejom Našice i Institutom za arheologiju iz Zagreba postavljena je izložba "Našički kraj od prapovijesti do danas".

Izložba na 29 plakata prikazuje arheološke lokalitete našeg kraja.

Svaki plakat sadrži kratki opis povijesti istraživanja, satelitski snimak i kartu s položajem lokaliteta te fotografiju lokaliteta i nalaza.

Osim izložbe, djelatnici Muzeja provode i niz radionica za učenike četvrtih i šestih razreda kako bi učenicima približili način života ljudi u prapovijesti.

Najveće oduševljenje izazvala je radionica na kojoj su učenici izrađivali glineno posuđe.

Ovim putem zahvaljujemo svim djelatnicima Zavičajnog muzeja Našice na uloženom trudu povodom ove izložbe.

Izložba, kao i prateće radionice pod nazivom „Istražujmo prošlost kao arheolozi“, dio su projekta Strateško korištenje prostora koji financira Hrvatska zaklada za znanost.

Kroz izložbu i same radionice učenike četvrtih i petih razreda OŠ kralja Tomislava vodili su djelatnici Zavičajnog muzeja Našice, gospođa Jasna Jurković, muzejski tehničar, te pripravnici Magdalena Kunac i Bruno Koški.

« Travanj 2024 »