Valentinovska akcija

Autor: Iva Ramljak, 25. 2. 2015.

Učenička zadruga Tomislav humanitarnom prodajom čestitaka prikupila novac za tri tableta za učenike s teškoćama.

Učenička zadruga Tomislav izradila je i organizirala prodaju čestitaka za Valentinovo, a cjelokupan prihod od ove akcije bio je namijenjen nabavci tableta za učenike s teškoćama koji pohađaju nastavu po posebnom nastavnom planu i programu.

Od prikupljenih novaca kupljena su tri tableta koje učiteljice edukacijske - rehabilitatorice koriste u svakodnevnom radu s učenicima.

Na tablete su instalirane aplikacije koje su izrađene u okviru projekta Kompetencijska mreža zasnovana na informacijsko - komunikacijskim tehnologijama za inovativne usluge namijenjene osobama sa složenim komunikacijskim potrebama (ICT-AAC).

Projekt je usmjeren na prijenos znanja i razvoj novih usluga potpomognute komunikacije u području informacijske i komunikacijske tehnologije (ICT) namijenjene osobama sa složenim komunikacijskim potrebama.

Osobe sa složenim komunikacijskim potrebama su one osobe koje ne mogu ostvariti svoje komunikacijske potrebe putem postojećih, uobičajenih načina komuniciranja uslijed različitih razloga koji ograničavaju njihovu  sposobnost neovisnog djelovanja u društvu. U okviru projekta među ciljnim skupinama osoba sa složenim komunikacijskim potrebama su osobe s Downovim sindromom, osobe s poremećajem iz autističnog spektra, osobe s intelektualnim teškoćama kao i osobe sa složenim tjelesnim teškoćama.

Aplikacije koje koristimo su sljedeće: Matematički vrtuljak, Slovarica, Glaskalica, Komunikator, Pamtilica, Matematička igraonica, Domino brojalica, Prepoznaj pojmove, Učimo slogove, Učimo riječi, Učimo čitati. Također su dostupne i e-galerije putem kojih se aplikacije mogu personalizirati, odnosno dodati slike učenika ili predmeta i osoba iz njegove okoline.

Naši učenici su  s oduševljenjem prihvatili ovakav oblik rada, a nadamo se da će uskoro biti vidljivi i prvi rezultati.

Čestitke se i dalje izrađuju, najnovije primjere možete provjeriti na našoj Facebook stranici.

Hvala svima koji su se kupnjom čestitki uključili u našu akciju!

« Ožujak 2024 »