DAN UČITELJA

Autor: Hrvoje Štefanec, 12. 10. 2014.

''Dobro iskustvo s dobrim učiteljem ključ je dobrog učenja bilo čega.'' (W. Glasser)

Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. listopada. Proglasio ga je UNESCO godine 1994. u spomen na isti datum 1966. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja.

Taj je dan prigoda da se pokaže da je rad učitelja i nastavnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni.

Učitelji i djelatnici naše škole obilježili su ovaj važan dan odlaskom u Slavonski Brod. Ručali smo u restoranu Zrinski, a poslije smo otišli u lagani obilazak grada. U obilazak grada vodio nas je vodič obučen u turskog špijuna. Već ugodan jesenski dan dodatno su uljepšale znamenitosti (splavovi, kuća Ivane Brlić-Mažuranić, knjižnica) grada uz Savu. Nezaobilazan dio Slavonskog Broda jest i Tvrđava koja je izgrađena tijekom 18. stoljeća. U tvrđavi nas je prigodnom čestitkom pozdravio i gradonačelnik Mirko Duspara.

Najzanimljivi je dio posjeta kazamata brodske Tvrđave bio prvi Muzej tambure u svijetu. Tamo smo mogli vidjeti kako nastaje tambura i da je za izradu jedne tambure potrebno i 60 radnih sati. Muzej tambure nije još u potpunosti uređen jer je planirano njegovo preseljenje u bolji i veći prostor Tvrđave.

Zahvaljujemo našem sindikalnom povjereniku Branku na ovako lijepo ispunjenom i organiziranom izletu povodom našeg dana.

Izvor: Marijana Pađen Jurišić, prof.

« Ožujak 2024 »