UČENICI OŠ KRALJA TOMISLAVA NAŠICE SUDJELOVALI U HUMANITARNOJ AKCIJI - "UČENICI NAŠICA DARUJU NAPAĆENOJ SLAVONIJI "

Autor: Hrvoje Štefanec, 27. 5. 2014.

Na inicijativu malih humanitaraca, učenica Josipa Smrček i učenici 6.d razreda zajedno s razrednicom Đurđicom Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice, uz suglasnost ravnateljice Vlatke Zahirović organizirali su humanitarnu akciju u školi pod nazivom „ UČENICI  NAŠICA  DARUJU  NAPAĆENOJ  SLAVONIJI“. Prikupljali su humanitarnu pomoći za poplavljena područja Županje i okolice.

Cijeli ovaj tjedan  marljivi učenici 1.B, 2.B, 3.B, 5.A, 5.D, 5.C, 6.B, 6.C, 6.D, 7.C, 7.D, 8.B, 8.C, 8.D i drugi razredi,

učitelji,

asistenti,

roditelji i građani Našica

donosili su hranu, higijenske potrepštine, obuću, odjeću, vodu i igračke kako bi im pokazali da nisu sami, da smo svi uz njih u ovoj teškoj situaciji.

U ime učenika 7.d razreda Katarina  Hrvat

i  učenica 6.d razreda Emanuela Tudja  napisale su  pismo svojim vršnjacima da suosjećaju s njima i žele im što brži povratak svojim domovima. Drago nam je da smo sudjelovali i organizirali humanitarnu akciju i pomogli djeci i odraslima  u ovoj katastrofi koja je zadesila našu Slavoniju.

U petak 23.5.2014. godine učenici 6.d razreda, mali humanitarci, nosili su hranu, odjeću, obuću i higijenske potrepštine u vatrogasni kombi DVD –a Našice. Dogovorili su se  s našičkim vatrogascima da naše stvari prevezu u Crveni križ za poplavljeno područje Županje.

Učenici 6.d i razrednica zahvaljuju se svima koji su se uključili u ovu našu humanitarnu akciju: učenicima, učiteljima, asistentima, roditeljima, građanima Našica, a naročito svim volonterima koji su dan i noć radili u prostorijama DVD Našice i sortirali hranu, higijenske potrepštine, odjeću, svim jako vrijednim i hrabrim vatrogascima DVD Našice, predsjedniku DVD-a Zvonku Ljubljanoviću , zapovjedniku JVP Našice Saši Ljubljanoviću koji su ovo pokrenuli na razini Našica, a inicijatori humanitarne akcije su bili Željka Povreslo i Marijan Gajski. Gradu Našicama, gradonačelniku Krešimiru Žagaru, koji su nam omogućili prijevoz humanitarne pomoći do mjesta kojima je pomoć neophodna kako bi spasili ljudske živote.

Izvor: Đurđica Mašić

« Travanj 2024 »