Učenici 6.d razreda bili su gosti Radio Našica u emisiji Gost u studiju povodom održane uskrsne eko – humanitarne akcije

Autor: Hrvoje Štefanec, 13. 5. 2014.

U utorak 15.travnja 2014. godine učenici 6. d razreda  Josipa Smrček, Dora Hanižjar, Ivana Keglević  u pratnji razrednice Đurđice Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice bili su gosti Radio Našica u emisiji „Gost u studiju“, na poziv voditeljice Ninoslave Pavlus, povodom  održane uskrsne eko -  humanitarne  akcije, koju su organizirali učenici 6.d razreda i humanitarne prodajne akcije učenika Učeničke zadruge  „ Tomislav“ , održana  u subotu 12.4.2014. godine u centru grada Našica.

Josipa, Ivana i Dora u emisiji su govorile o uskrsnoj eko – humanitarnoj akciji  koja je održana u subotu 12. travnja 2014. godine ispred robne kuće u  centru grada Našica, a  sudjelovali su učenici 6.d razreda: Josipa Smrček, Ivana Keglević, Katarina Kruljac, Mia Stojaković, Melissa Pohlmann, Matej Mandić, Roberta Zahirović, Ana Flegar, Laura Zahirović, 2.V i razrednica Đurđica Mašić.

Ivana  Keglević je istaknula da su učenici  prikupljali dobrovoljne priloge, prodavali slike mlade darovite učenice 6.d Ivane Keglević, peciva, kolače, oslikane staklene bočice, lutkice napravljene od reciklirajućih materijala,

također učenici 6.d razreda prodavali su parfeme, obojana jaja, lizalice, mirisne kutije, cvijeće u ukrašenim posudama i druge ukrasne predmete koje su napravili učenici 4.b razreda zajedno s učiteljicom Mihaelom Pokrivkom na izvannastavnim aktivnostima pod nazivom „ Bakine male tajne“, a oni su uključeni u Učeničku zadrugu „ Tomislav“.

Učenici 7.c razreda, isto članovi  Zadruge „Tomislav“, ravnateljica Vlatka Zahirović, Ivana Ostrički i Ana Kuric prodavali su prigodne čestitke povodom Uskrsa. Građani Našica i našičkog kraja uključili su se u ovu humanitarnu akciju te svojim prilogom omogućili kupnju strunjača i didaktičkih pomagala za djecu s posebnim potrebama koja pohađaju našu školu.

Voditeljica eko-projekta, Josipa Smrček,

govorila je o projektu 6. d razreda Otpad –Recikliranjem   spasimo okoliš i  pomozimo ljudima u potrebi„ u sklopu natječaja „Mali ekolozi – velike nagrade“ koje organizira Bioteka i Emmezeta kojeg su predstavili  građanima Našica na web stranici škole, nasice.com, na Radio Našicama i pozvali građane Našica da se uključe u ovaj projekt u što većem broju, tako da u centar grada Našica povodom uskrsne eko –humanitarne akcije donesu plastične boce limenke, plastične čepove, (prikupljanjem  plastičnih čepova  pomoći  će Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske Čakovec za kupnju skupih lijekova ljudima u potrebi), stare baterije, plastične vrećice. Vrijedni građani Našica donijeli su plastične boce, vrećice, čepove, stare baterije i odlagali u označene kutije.

Učenici su Našičanima  davali savjete i dijelili letke „Kako recikliranjem smanjiti otpad?“ kod kuće, na poslu, u trgovini. Pokazali su izložbu plakata: Recikliranje otpada, Vrijeme razgradnje pojedinih vrsta otpada i Recikliranje otpada - Kako smanjiti količine otpada?, napravili sliku i lutke od reciklirajućeg otpada.

Pozvali su građane Našica i našičkog kraja da se priključe humanitarnoj i ekološkoj akciji tako da u školu donesu plastične čepove, plastične vrećice, plastične boce, limenke, stare baterije sve do 1.5.2014. godine, a stari papir donijeti u četvrtak 24.4.2014. u vremenu od 7.00  do 15.00 sati  i odložiti u kontejner koji će biti u dvorištu škole. Prikupljene plastične boce, limenke, stari papir će prodati, a sva prikupljena novčana sredstva ići će za kupnju strunjača i didaktičkih pomagala za djecu s posebnim potrebama koja pohađaju našu školu. Zahvalili su se svim sponzorima i građanima Našica koji su sudjelovali u ekološkoj i humanitarnoj akciji.

Dora Hanižjar je slušateljima Radija Našice dala razne savjete kako recikliranjem otpada smanjiti otpad u domaćinstvu, na poslu i u trgovini, a Ivana je upoznala slušatelje Našica o vremenu  razgradnje pojedinih vrsta otpada na kopni i u moru.

Josipa je rekla da je cilj ovog projekta očuvanje okoliša, podizanje svijesti učenika i građana Našica  o potrebi  recikliranja i razvijanje ekološke svijesti te humanitarna pomoć potrebitima

Na kraju emisije učenici su slušateljima Radija Našica poželjeli sretan Uskrs.

Obavijest!

Učenici, učitelji, građani Našica plastične čepove mogu donijeti u školu do 5.6.2014. godine.

Radio emisiju poslušajte OVDJE!

Izvor: Josipa Smrček, 6.d

« Travanj 2024 »