Učenici 6.d razreda predstavili svoj razred na panou u holu škole

Autor: Marija Ivanković, 23. 4. 2014.

U projektu Osnovne škole kralja Tomislav Našice pod nazivom“ Predstavljamo svoj razred“, učenici 6. d razreda i razrednica Đurđica Mašić predstavili su se kao „ 6.d mali humanitarci, ekolozi  i borci protiv nasilja“.

Na Učiteljskom vijeću OŠ kralja Tomislava Našice ravnateljica Vlatka Zahirović predložila je učiteljima projekt „ Predstavljamo svoj razred“ i to za učenike predmetne nastave od 5. do 8. razreda koji će se provoditi tijekom cijele školske godine, a svaki razred će u  holu škole na panou predstavljati svoj razred: crtati, pisati, stavljati fotografije  kada su bili mali, po čemu su prepoznatljivi…

Na satu razrednog odjela učenici 6. d razreda zajedno s razrednicom Đurđicom Mašić su se dogovorili da će na pano postaviti svoje fotografije i napisat o svakome po nešto i stavit zajedničke fotografije s različitih akcija koje su proveli tijekom ove dvije godine, a Emanuela će napisati po čemu je razred poznat i prepoznatljiv u školi i u Našicama.

Pano su uredile Emanuela Tudja, Josipa Smrček, Mia Stojaković  i Ana Moguš.

6.d  mali humanitarci, ekolozi i borci protiv nasilja

Mi smo učenici 6.d razreda OŠ kralja Tomislava Našice. U razredu nas ima 16 učenika i naša razrednica Đurđica Mašić, 3 dječaka, 13 djevojčica i asistentica Valerija Koprivnjak. Vrlo smo aktivan razred. Tijekom ove dvije godine u 5. i 6. razredu imali smo puno humanitarnih, ekoloških aktivnosti i provodili smo projekt "Sportom protiv nasilja" i "Sportom do zdravlja"..

Prošle i ove školske godine imali smo dosta humanitarnih i prodajnih akcija, skupljali smo dobrovoljne priloge za osobe u potrebi i za bolesnu djecu,  hranu, higijenske potrepštine za obitelji koje imaju puno djece i pohađaju našu školu,  odjeću i  obuću prikupljali smo za osobe u potrebi i odnijeli u Crveni križ Našice i u Caritas Našice, kupili hranu za životinje za Poučni park obitelji Bizik iz Markovaca Našičkog i za Udrugu za zaštitu životinja "Pravda" u Razbojištu. Poklonili knjige  školskoj knjižnici naše škole, Hrvatskoj narodnoj knjižnici i čitaonici Našice.  Posjetili djecu u dječjem vrtiću Zvončić Našice, djecu s posebnim potrebama u OŠ J.J.Strossmayera Đurđenovac i starije osobe u staračkom domu u Makloševcu. Pomogli smo pri skupljanju dobrovoljnih priloga za projekte Škole za Afriku, Marijanini obroci, skupljali plastične čepove za reciklažu za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske Čakovec za kupnju skupih lijekova. Skupljali smo također i stari papir, plastične boca i prodavali, a novac smo dali u humanitarne svrhe ... Ove godine sakupljamo novac za kupnju strunjača za djecu s posebnim potrebama koja pohađaju našu školu. Željeli smo kao djeca pomoći makar malo koliko smo u mogućnosti da nekome uljepšamo i olakšamo život, kako bi bolje i sretnije živjeli i da netko barem malo misli na bolesne, nemoćne, kojima je potrebna ljubav, nježnost i toplina doma. Svejedno bili to djeca, odrasli, ili napuštene životinje.

Ove godine također sudjelujemo u natječaju Mali ekolozi – velike nagrade s naslovom OTPAD ZA RECIKLAŽU – "RECIKLIRANJEM SPASIMO OKOLIŠ I POMOZIMO LJUDIMA U POTREBI". Skupljamo stari papir, plastične čepove, plastične vrećice i boce. Cilj projekta je osvješćivanje učenika i građana Našica za očuvanje okoliša i pomoć ljudima u potrebi.

Projektom „Sportom protiv nasilja“ i „Sportom do zdravlja“  provodili smo u sklopu školskog natjecanja u nogometu, odbojci, rukometu, šahu, gimnastici, streljaštvu, natjecanje plesnih parova posvećen Luki Ritzu simbolu borbe protiv maloljetničkog nasilja kako bi ukazali da se djeca trebaju što više baviti sportom kako bi svoju negativnu energiju izbacili iz sebe, poboljšali svoje zdravlje i bili zdraviji.

Emanuela Tudja, 6.d

Izvor: Đurđica Mašić