Učenici 6.d na radionici Down Syndrom centra Pula u našičkom Hotelu Park

Autor: Hrvoje Štefanec, 2. 4. 2014.

U četvrtak  27. ožujka 2014. godine dragi prijatelji  i učiteljica Zdenka Mihaljević iz Osnovne škole J. J. Strossmayera Đurđenovac pozvali su učenike 6.d razreda i razrednicu Đurđicu Mašić  iz Osnovne škole kralja Tomislava Našice u Hotel Park Našice na I. Otvorenu radionicu PAPO – modul III  pod nazivom „Kava  Našicama i prvom gradonačelniku u srcu Slavonije!“.

Program je organizirala ravnateljica Down Syndrom centra Pula  Branka Butorac u suradnji s profesorima Anđelkom  Cvijetovićem i Snježanom Krištofik Juranić, voditeljima  Školskog volonterskog kluba  „Otvoreno srce  Našice“ pri Srednjoj školi Isidora Kršnjavoga Našice u sklopu projekta Integracijski volonterski kamp Program down 21 plus pod sloganom DSC Pula – Našice „Zajedno u zajednici“. II. Otvorena PAPO radionica učenika  DSC Pula održana je 28. ožujka 2014. godine u restoranu „The Bricks pub“ pod nazivom „Na kavi s gradonačelnikom i Našičanima“.

Na početku otvorene radionice prisutne je goste pozdravio profesor Anđelko Cvijetović te zahvalio svima koji su sudjelovali u ovom projektu, a naročito ravnateljici Branki Butorac i predstavnicima DSC Pula što su prenijeli svoja znanja i iskustva te otvorili svoje srce kako bi našički srednjoškolci postali prvi hrvatski volonteri u njihovom Centru. Posebno je zahvalio mladim konobarima koji sudjeluju u ovom projektu: Vicku, Zdravku, Anamariji i Tamari.

Ravnateljica Branka Butorac pozdravila je sve prisutne i zahvalila na  zajedničkom  projektu uz želju  da se u Našicama u skoroj budućnosti otvori volonterski kamp za djecu s Down sindromom.

Nakon toga se obratio našički gradonačelnik Krešimir Žagar, koji je uz  predsjednika Mjesnog odbora Našice Hrvoja Šimića u ime Grada i Mjesnog odbora darovao ravnateljici Branki umjetničku sliku s motivom našičkog dvorca.

Ravnateljicu su također darivali Dragan i Davor Azenić ispred Udruge „Golubica“ Vukovar,  bivši predsjednik ove udruge Ivica Azenić,

predsjednica 6.d razreda Osnovne škole kralja Tomislava Našice Josipa Smrček u ime malih humanitaraca

te  ravnateljica dječjeg vrtića „Zvončić“ Našice Snježana Kanđera.

Nakon toga održana je radionica na kojoj su prisutne posluživali mladi, simpatični i komunikativni konobari Tamara, Anamarija, Zdravko i Vicko.

U programu završne svečanosti sudjelovao je srednjoškolski glazbeni sastav Školskog volonterskog kluba „Otvoreno srce“

i učenici defektologinje Zdenke Mihaljević iz Osnovne škole J. J. Strossmayera Đurđenovac.

Nakon programa mladi volonteri „Otvorenog srca“ zaplesali su s gostima Vickom, Tamarom, Anamarijom i Zdravkom, a kasnije su se priključili ostali gosti, roditelji, bake, djedovi, rodbina i učenici osnovne škole. Svi su uživali  u plesanju i druženju, a djeca su bila oduševljena!

Drugoga dana od 9.30 do12.00 sati održana je II. otvorena PAPO radionica učenika  DSC Pula u restoranu „The Bricks pub“ pod nazivom „Na kavi s gradonačelnikom i Našičanima“.

Mladi su konobari posluživali volontere, goste i gradonačelnika Krešimira Žagara. Svi su bili oduševljeni  dobrom poslugom.  Družili se uz kavu i sokove, razgovarali i  fotografirali za uspomenu na ove lijepe trenutke, a susret su zabilježili i snimatelji  Nove TV.

Izvor: Đurđica Mašić

« Travanj 2024 »