NAPUŠTENI KUĆNI LJUBIMCI LUTAJU U POTRAZI ZA SVOJIM NEODGOVORNIM VLASNICIMA

Autor: Marija Ivanković, 18. 3. 2014.

Što se događa s psima koje izbacimo na ulicu?  Koje bolesti  možemo  dobiti  od domaćih životinja i kućnih  ljubimaca?  Kako možemo pomoći životinjama i sačuvati svoje zdravlje? Što možemo sazanati, istraživanjem  u laboratoriju veterinarske stanice?

Odgovore na ova i druga  brojna pitanja  pokušali smo saznati  u veterinarskoj stanici, 12.3.2014., od gospodina  Krešimira Kašube, dr.vet.med. Saznali smo kako  se prenosi  trihinela, gledali smo analizu  kojom se trihinele otkriva pomoću instrumenata u laboratoriju. Bilo je jako zanimljvo  sve to promatrati.

Gospodin Kašuba  strpljivo je odgovarao na naša  pitanja. Upozorio nas je i objasnio nam koje su sve opasnosti za ljudsko zdravlje i načine kako se možemo  zaštititi od bolesti koje se prenose . Naučili smo ono najvažnije da volimo životinje i budemo odgovorni za njih, ali i za vlastito zdravlje.

Gospodin Kašuba  počastio nas je sokovima i raznim grickalicama, u ugodnom druženju  na kraju našeg posjeta. Dva sata je jako brzo proletjelo kada se uči nešto jako zanimljivo. Dugo ćemo pamtiti ovaj susret, ono što smo naučili, vidjeli, doživjeli ... S velikim uzbuđenjem  čekamo da ono što smo vidjeli podijelimo s  prijateljima u razredu.

Zahvaljujemo se gospodinu Kašubi  i nadamo novom susretu .

Izvor: Novinarska skupina, 3.b

« Ožujak 2024 »